Чи винна влада у зриві операції з затримки "вагнерівців": Голосування

Нарешті вийшло велике розслідування Bellingcat стосовно вагнергейту - зриву операції з виманювання в Україну групи бойовиків, які воювали на Донбасі на боці сепаратистів. Відповідей, хто саме злив операцію в текстах не було, але багато хто і з написаного зробив висновки на користь версії, що операцію зірвала влада 

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Чи винна влада у зриві операції з затрим…

Втім, через те, що розслідувачі так не змогли отримати підтвердження від президента і ОП про те, чи знав президент про підготовку операції, чи санкціонував її і чи віддавалося розпорядження її перенести -  влада відмовилася від коментарів - симпатики Зеленського тепер наголошують, що ніякої зради не було. Бо її як мінімум не довели. А прибічники версії про злив наполягають - сама по собі відсутність коментарів і те, що влада раніше стверджувала, буцімто ніякої операції взагалі не було, є підтвердженням зради. І навіть закликають оголосити президенту імпічмент (нагадаємо, через не врегульоване законодавство нема в Україні поки такої можливості), або хоча б вигнати з ОП Єрмака.

Читайте також: "Вагнергейт" за версією Bellingcat: Які проблеми очікують на Зеленського і Єрмака

А як вважаєте ви - влада не винна, вона не робила нічого для того, щоби зірвати операцію, чи усе ж таки є в її діях щось підозріле? Візьміть участь в голосуванні Depo.ua, висловте свою думку і дізнайтеся, що думають інші.

Як користуватися опитуванням: проголосуйте за свій варіант відповіді, натисніть "Надіслати". Одразу після цього з'явиться поле із двома посиланнями, натисніть "дивитися попередні відповіді" і одразу побачите, як розподілилися голоси.

Читайте також: Розслідування Bellingcat: Яку зраду побачили користувачі соцмереж

Нагадаємо, 17 листопада, проект Bellingcat оприлюднив розслідування щодо зриву спецоперації з затримання бійців ПВК "Вагнер". Розвідка планувала захопити 33 найманців російської приватної військової компанії "Вагнер" 25 липня 2020 року. Це мало статися після приземлення їхнього літака, який летів із Мінська до Стамбула, в Україні під вигаданим приводом.

Посадка літака мала стати останнім етапом складної операції, аби виманити та заарештувати російських найманців, причетних до бойових дій на сході України. Однак за кілька днів до того, як літак мав вилетіти з Білорусі, президент Зеленський досягнув угоди про припинення вогню з Росією та російськими гібридними військами на Донбасі. Угода мала набрати чинності 27 липня і, за даними журналістів, спонукала Офіс президента відкласти операцію на п’ять днів. Про це автори повідомляють із посиланням на колишнього начальника Головного управління розвідки Василя Бурбу та інших колишніх співробітників спецслужб. За словами Бурби, голова ОП Андрій Єрмак запропонував перенести операцію на тиждень після того, як стало відомо про угоду щодо припинення вогню. Бурба натомість пропонував затримати операцію на чотири дні. Зрештою її вирішили перенести на п’ять днів.

При цьому у Bellingcat зазначають, що не змогли підтвердити факти цих переговорів у Офісі президента, адже представники ОП відмовилися від інтерв'ю з розслідувачами. 

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, коментуючи розслідування Bellingcat про операцію щодо так званих "вагнерівців",  заявив, що розслідування майже повністю ґрунтується на "інтерв'ю з кількома відставниками з розвідки та спецслужб, зокрема з паном Бурбою" та не робить жодних висновків про те, що хтось щось "злив". 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme