Стратегія "мілітарі": Чому Порошенко починає президентську кампанію з ветеранів

Ідея створення нового міністерства – сигнал про початок передвиборчої президентської кампанії Петра Порошенка

Стратегія "мілітарі": Чому Порошенко поч…

Під час робочої поїздки до Сум президент Петро Порошенко ініціював створення міністерства з питань ветеранів. "Хочу звернутися до Верховної Ради та уряду з дорученням проаналізувати можливість створення Міністерства ветеранів, адже саме на їхньому прикладі мають виховуватися майбутні покоління захисників Вітчизни", – заявив Порошенко. Варто зазначити, що дана тема досить давно мусувалася в політичнах колах. Так, ще в листопаді минулого року відбулися парламентські слухання відносно такого держоргану. Тоді народні депутати підтримали створення спеціального Міністерства у справах ветеранів, проте досі жодних конкретних кроків для реалізації цього наміру не зроблено. Тепер процес піде. Крім того, можна з упевненістю говорити, що ця заява – сигнал початку президентської кампанії Порошенка. І доволі значимий. І вже зараз можна припустити, що вона вибудовуватиметься навколо патріотичної, можливо, дещо мілітарної ідеології, в якій АТО і її учасники посідатимуть одне із чільних місць.

Хто ж підкинув голові держави ідею розширення Кабміну? За інформацією Depo.ua, з цим проектом стоїть нардеп від БПП Олександр Третьяков. Варто зазначити, що раніше цього народного обранця називали одним із лобістів створення Міністерства з питань тимчасово окупованих територій. Нині до цього міністерства виникає значна кількість питань. На думку експертів, воно не виконало свого завдання. По-перше, не варто розраховувати на реальні інвестиції на відбудову Донбасу, де бойові дії не припиняються. Правда, тут безпосередньої провини міністра Черниша і його підшефних немає. По-друге, суспільство так і не побачило якогось реального плану дій від МінТОТу. Якщо зараз вийти на вулицю і спитати, хто є очільником цього міністерства, скоріш за все, ніхто прізвища не згадає. Можливо, хтось ще й назве колишнього волонтера й екс-губернатора Луганщини Георгія Туку. Але виключно через його активність в медіа.

Що ж до міністерства ветеранів, то ця ідея не нова. У США таке міністерство функціонує з 1930 року, і є другим за кількістю персоналу після Міністерства оборони – в ньому працює 280 тисяч осіб. До компетенції органу входить оформлення іпотечних кредитів, страхування життя, призначення пенсій, допомог і пільг (включаючи випадки виплати при втраті працездатності, втрати годувальника, медичні пільги і виплати на поховання) для ветеранів збройних сил США і членів їх сімей. Є подібне міністерство і в Австралії.

З огляду на те, що через АТО (а насправді – реальну війну) пройшло більше 300 тисяч наших громадян, таке міністерство – гарна ідея. Утім, існує ризик, що воно перетвориться у щось середнє між згаданим вище міністерством та Мінінформполітики, яке донедавна очолював пан Стець. На думку громадськості, обидва відомства демонструють низьку ефективність на тих напрямках, реалізувати які вони покликані.

До того ж, не дуже зрозуміло, чим конкретно займатиметься нове міністерство. Питаннями реабілітації – одне. Будівництвом різноманітних санаторіїв та реабілітаційних центрів – зовсім інше. Може виникнути проблема, коли його функції вступлять у конфлікт з функціями інших міністерств і відомств. Через це матимемо постійні сварки. Варто також враховувати, що серйозні бюджети, особливо з боку наших західних партнерів, підуть лише під конкретні проекти міністерства ветеранів. І не дай Боже, там упіймають наших чиновників за "розпилом" коштів...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme