Чи розпустять парламент через інцидент Тетерука з Кужель

І це не жарт. Країна наелектризована разом з депутатами до межі і будь-яка дрібниця може стати приводом для парламентської кризи
Depo.Влада
6 листопада 2015 12:35
ФОТО: depo.ua
Чи розпустять парламент через інцидент Тетерука з Кужель
Чи розпустять парламент через інцидент Тетерука з Кужель

Ухвалення "безвізових" законів застопорилося до вівторка, час підтискає, справа Корбана і фейкозамах на Шокіна усіх дратує - усе це вже наелектризувало країну до межі вибуху. Не менш напружена атмосфера і в парламенті, коаліція тріщить, Тимошенко істерить, "Самопоміч", то виходить, то не виходить з коаліції, але хоче, група Кличка в БПП саботує ухвалення урядових законопроектів. І от на цьому фоні "вистрілює" пляшка Тетерука, яка може стати тою соломиною, що переламає спину верблюду.

Як кажуть наші джерела, інцедент в приймальні Гройсмана відбувався за наступним сценарієм: Кужель накричала на Тетерука, той дуже брутально відповів, та кинулася на нього, а він відмахнувся - і на жаль, в руках нього була пляшка, яка зачіпила Кужель. Не хочеться виправдовувати товарища-комбата Тетерука, але, якщо б він, насправді, мав намір вдарити Кужель і зробив би це, то наслідки були б набагато сумніші, ніж струс мозоку. Але вистачило і цього, щоб Тимошенко, захищаючи свою депутатку, стала в позу, яка може призвести до патової ситуації в парламенті.

Отже Тимошенко, незважаючи на розкаяння Тетерука, заявляє, що її фракція не працюватиме, доки комбат не складе депутатські повноваження. Можна, не сумніватися, що жіноча частина депутатського корпусу в основному підтримає позицію Тимошенко. Можна передбачити, що й "Самопоміч" і Ляшко також наполягатимуть на вигнанні Тетерука з парламенту. Опоблок теж.

В принципі, щоб уникнути колапсу, Народний фронт міг би пожертвувати Тетеруком. Той мав би публічно вибачитися з трибуни і піти добровільно з парламенту... на фронт. І все інцендент був би вичерпаний. Але, навряд чи, Народний фронт і Тетерук так вчинять. Навпаки вони вибачення принесуть, але зразу заявлять, що Кужель спровокувала Тетерука. Він вже говорить, що захищався. І понеслась.

Якщо конфлікт не розрулити до вівторка, то "безвізові" закони точно не будуть ухвалені. А це вже серьйозна політична криза, яка, може розв'язатися, лише у два способи - або формування нової коаліції, що за нинішніх обставин малоймовірно, або розпуск парламента та перевибори.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.