Чому Порошенку варто бути солідарним з "Самопоміччю" у Кривому Розі

Вирішивши визнати результати виборів у вотчині сім'ї Вілкулів, президентська сила підставилася під критику з боку громадськості. Усе відіграли назад, але осад залишився
Depo.Влада
17 листопада 2015 15:15
ФОТО: depo.ua
Чому Порошенку варто бути солідарним з "Самопоміччю" у Кривому Розі
Чому Порошенку варто бути солідарним з "Самопоміччю" у Кривому Розі

Ситуація з підведенням результатів виборів у Кривому Розі змінюється з калейдоскопічною швидкістю. Спочатку з’явилися дані про те, що у дуелі між Юрієм Вілкулом та представником "Самопомочі" Юрієм Милобогом перемагає останній. Потім у ЗМІ оприлюднили інші дані, згідно з якими з перевагою у 700 голосів лідирує Вілкул-старший. Втім, схоже, що історія з остаточним результатом може затягнутися. А при деяких розкладах – і знову поміняти переможця. Тим паче, що у президента вирішили взятися за дану історію після того як зробили фальстарт з визнанням перемоги Вілкула.

Щоправда, осад щодо поспішних заяв з боку БПП залишився. Адже боротьба між Милобогом та Вілкулом розцінюється суспільством як боротьба добра та зла. В результаті ж вийшло, що в двох політсилах, що представляють коаліцію, опинилася купа засланих козачків, які насправді давно і плотно співпрацюють з сімейством "регіоналів". Так, у БПП можна виділити нардепів Вадима Нестеренка. Якщо говорити про Нестеренка, то він – давній бізнес-партнер Вілкулів, і разом з ними є акціонером "Дніпромлина", за часів Януковича був заступником Дніпропетровської облради та заступником голови ОДА.

Зараз керівництво БПП у вигляді голови фракції Юрії Луценка виправдовуються. "Як керівник фракції БПП я зв'язався з Костянтином Усовим, який очолює парторганізацію у Кривому Розі. Він пояснив, що ця заява, є передчасною та скасована парторганізацією з огляду на заяви про фальсифікації і ймовірні рішення щодо перерахунку голосів", - повідомив Луценко. У свою чергу Усов пояснив, що пост про визнання виборів легітимними був підготовлений до того, як стало відомо про фальсифікації.

"Пост у "Фейсбуці", який ведеться нашими партійними активістами, був написаний і підготовлений раніше від його опублікування. Він був спрямований на те, щоб ми швидко ініціювали діалог з іншими демсилами щодо того, як ми об'єднуємось в майбутній міськраді Кривого Рогу, і не враховував позицію наших партнерів від "Самопомочі" щодо підрахунку голосів на окремих дільницях чи в окремих районах", - зазначив Усов.

Майже аналогічна історія сталася з місцевою "Батьківщиною". Там теж швиденько визнали результати виборів. "Паралельний підрахунок голосів, який вів наш виборчий штаб, повністю співпадає з результатами, зафіксованими у протоколі міської ТВК", - зазначили у криворізькій "Батьківщині". Варто зазначити, що голова криворізької організації "Батьківщини" Ольга Бабенко, яка підписала цю заяву-індульгенцію для Вілкула, теж балотувалася на цих місцевих виборах. Втім, на її білбордах невідомі написали, що вона - "кума Вілкула". Варто зазначити, що у Кривому Розі добре знають фірми сім’ї Бабенків, які після 2010 року, коли Вілкул-старший став мером міста, почали регулярно перемагати на муніципальних тендерах.
Зараз своєю заявою Бабенко фактично підставила Тимошенко, підігравши одіозному Вілкулу. Втім, розраховувати на те, що у "Батьківщині" змінять свою точку зору, як це зробили в БПП, не варто: криворізька організація партії Юлії Володимирівни явно здана у франшизу.

Тепер багато що залежить від того, чи стануть на рівні Києва реально шукати фальсифікації, які потягнуть на те, щоб Вілкул вилетів з криворізького престолу. Якщо це вдасться, то можна вважати, що одне з найбільш впливових «регіональних» сімейств втратило вплив на процеси на Дніпропетровщині. А для суспільства буде продемонстровано: добро перемогло…

Останні новини про місцеві вибори в Україні читайте в рубриці Вибори-2015.Depo.ua