Чи міг Льовочкін підпалити свій телеканал?

Влаштувати пожежу в приміщенні "Інтера" могли або божевільні, або екс-"регіонали" самі щось таке придумали
Depo.Влада
5 вересня 2016 07:08
ФОТО: depo.ua
Чи міг Льовочкін підпалити свій телеканал?
Чи міг Льовочкін підпалити свій телеканал?

Підпал приміщення телеканалу "Інтер" напередодні повернення до роботи депутатського корпусу буде використано як козир у протистоянні з політичними опонентами, охочими прикрити один з головних інформаційних рупорів "Опозиційного блоку". Однак хід подій вказує на те, що в цій історії не все так просто, як може здатися, пише "Деловая столица".

По-перше, завдані збитки, судячи з усього, не такі вже й великі, а це означає, що бавилися аматори. По-друге, якби захопленням приміщення телеканалу займалися, наприклад, "азовців", шини та димові шашки їм би не знадобилися. Як розповів глава МВС Арсен Аваков, пікетували канал колишні бійці ВСУ. Але хто влаштував підпал в приміщенні?

Отже, як все було. Невідомі спочатку прийшли з акцією протесту до головного будинку "Інтера", запалили шини і встановили намети. Потім було вибите вікно, і загарбники продерлися всередину. В результаті нападу виникла пожежа, співробітників каналу евакуювали. Частина активістів була затримана. Напад скоєно саме на те приміщення, в якому знаходиться офіс компанії "Національні інформаційні системи", що виробляє програми "Новини", "Подробиці", "Подробиці тижня" для телеканалу "Інтер". Керівництво каналу звернулося до президента і силовиків з вимогою провести об'єктивне розслідування інциденту і гарантувати безпеку роботи ЗМІ.

Те, що сталося на Щусєва, 26, розписано, як по нотах: деякі бойовики в балаклавах скоїли напад на будівлю телеканалу, влаштували там підпал і безлад, знищили студію. І тепер в парламенті замість того, щоб вести мову про покарання цього каналу за триваючу пропаганду "русского мира", політики будуть говорити про "атаку на свободу слова". І якщо "фронтовики", основні провайдери закриття "Інтера", планували на цій темі заробити бали, то тепер у них виникає проблема -  їх можуть звинуватити в організації нападу на канал. "Опоблок" в будь-якому випадку зробить себе і "Інтер" жертвами режиму. Їх телеглядач "схаває".

Що після недільного інциденту слід зробити державним мужам, щоб завтра дружне виття місцевих і зарубіжних захисників свободи слова не заглушило інші новини з України. Перше - в Нацполіціі зобов'язані назвати організаторів акції, а не тільки її виконавців. Не виключення, що організаторами виявляться політсили, які фігурували як у дипломатичному листуванні колишніх співробітників "Інтера", громадян Росії Муравйова та Столярової, так і фігуранти іншого компрометуючого артефакту - "чорної бухгалтерії" Партії регіонів. Точно так же, як не горять архіви "регіоналів", не відмовляються колишні і від старих партнерів.

Друге - Нацрада з телебачення і радіомовлення зобов'язана найближчим часом оголосити свою позицію щодо претензій до "Інтеру". Якщо знову все закінчиться просто попередженням, чиновники цього держоргану візьмуть на себе відповідальність за відсутність в країні державницького підходу до інформаційної політики. Те ж стосується і СБУ, яке, наскільки відомо, розслідує фактаж розкритого хакерами листування вище названих Столярової і Муравйова. Час вже робити висновки.

Третє - ніхто не збирається звинувачувати Льовочкіна в тому, що за підпалом "Інтера" стояв він або хтось із його оточення. Просто, слідству треба вивчити всі версії, кому це було вигідно. І кому вигідно найбільше. А ось до співробітників телеканалу є всього одне питання: коли вони, нарешті, зрозуміють, що працюють на "токсичному" об'єкті і почнуть масовий вихід? Поки ще є час. Адже, не призведи Господь, Дмитра Фірташа таки екстрадують з Австрії в США і тоді почнеться швидкий захід "газовиків". А разом з ними і їхнього головного медіа-ресурсу.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада