Чеський президент-путінолюб обговорив з русинами "більшу автономію" Закарпаття

Президент Чехії Мілош Земан прийняв делегацію "Світової ради підкарпатських русинів", до якої увійшли лідери організації, яка нарікає на утиски русинів в Україні, деякі зі співрозмовників Земана також відомі тісними контактами на Росії

Чеський президент-путінолюб обговорив з…

За повідомленнями чеських ЗМІ, делегація обговорила із Земаном питання "більшої автономії Закарпатської області в Україні", передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Серед учасників зустрічі з президентом Чехії у його резиденції на празькому Граді, що відбулася 3 вересня, було семеро осіб, серед них Василь Джуган – голова Світової ради підкарпатських русинів у Чехії, його заступник Михайло Тяско, а також Дмитро Сидор, православний священник УПЦ (МП), засуджений у 2012 році в Україні (на три роки умовно) за звинуваченнями в сепаратизмі. Зустріч провели з нагоди 100-річчя початку перебування Підкарпатської Русі (по суті, нинішнього Закарпаття) у складі Чехословаччини. Учасники зустрічі повідомили, що передали чехам вітання, зокрема, від мера Ужгорода Богдана Андріїва і заступника голови Закарпатської обласної ради Петра Грицика.

На зустрічі заступник голови Світової ради підкарпатських русинів Михайло Тяско наголосив, що "українська влада дотепер не визнає, не поважає нашу мову і нашу культуру". Чеський президент "пообіцяв русинам, що про їхні проблеми говоритиме з українським президентом Володимиром Зеленським".

Земан не вперше зустрічається з лідерами однієї з організацій чеських русинів і має з ними тісні контакти. У 2017 році, зокрема, Василь Джуган і Михайло Тяско супроводжували чеського лідера під час його поїздки на Росію. А після зустрічі із Земаном 6 вересня цього року Тяско оприлюднив нове фото у соцмережах – знову на шляху на Росію у складі делегації чеських підприємців.

Тяско також не приховував зустрічей із представниками угруповань "ДНР" і "ЛНР" і каже, що зустрічається з усіма, але війни не хоче.

Нагадаємо, у липні Верхня палата парламенту Чехії проголосувала за те, щоб висунути звинувачення проти очільника держави Мілоша Земана у порушенні Конституції.

Довідка: За даними перепису в Чехії 2011 року, у цій державі визнали себе русинами 739 осіб.

За даними останнього наразі українського перепису 2001 року, 10 тисяч закарпатців (0,8% від населення області) назвали себе русинами. Держкомітет статистики України не виділяє русинів і їхній діалект як окремі національність і мову. Але частина русинів із політичних міркувань вважає себе "окремою нацією", а офіційні цифри про кількість громади називає суттєво заниженими.

Крім Чехії, русинські громади також діють у Словаччині, Польщі, на Балканах та Північній Америці. Частина їх стоїть на позиціях політичного русинства, інші визначають себе як русинів-українців, одну з етнографічних груп українського народу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook