Чеські силовики мають негайно розібратися з "консульством ДНР", - експерт

У випадку підтвердження відкриття "консульства ДНР" у Чехії, на це негайно повинні відреагувати правоохоронці, що мають перевірити причетних до цього людей
Depo.Влада
30 серпня 2016 12:24
ФОТО: depo.ua

Про це у ексклюзивному коментарі depo.ua заявив український дипломат Вадим Трюхан.

"Жодних правових, або юридичних підстав для виникнення такого "консульства" не існує. Якісь люди, будь-яка фізособа може створити громадську організацію, або навіть просто оголосити про це, нічого насправді не створюючи", - сказав Трюхан.

На його думку, реакція на відкриття "консульства" має бути від правоохоронців.

В першу чергу, реакція на цю подію має бути в правовій площині. Потрібно звернутись до відповідних служб, що мають дізнатись, чи не причетні люди, що організовують "консульство", до злочинів на Донбасі або на окупованих територіях, це питання Чехії. Щодо України, то тут має реагувати МЗС, профільний комітет Ради, схожі реакції вже були. Наприклад, коли європейські депутати відвідували окуповані території", - сказав дипломат, наголосивши, що "консульство" все-таки може виявитись провокацією.

"Проте, все це може виявитись звичайною російською провокацією, на яку потрібно реагувати вже по факту, якщо дійсно щось відбудеться",- резюмував Трюхан.

Нагадаємо, усі депутати чеського парламенту отримали запрошення на відкриття "представницького центру ДНР в Європі, з місцезнаходженням в Остраві".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада