Чаус звинуватив Ситника у фальсифікації справи проти нього через конфлікт інтересів і розповів, як того били у лісі

Нібито викрадений у Кишиневі (Молдова) скандальний суддя Микола Чаус у черговому відеозверненні розповів, що директор НАБУ Артем Ситник сфальсифікував справу проти нього через буцімто конфлікт інтересів

Журналіст стрічки новин
Чаус звинуватив Ситника у фальсифікації…
Скріншот

Відповідне відео він опублікував у своєму Telegram-каналі, передає Depo.ua.

"Я нічого не скоював, що б підпадало під дію статей Кримінального кодексу України. Вибачати треба тих, по чиїх кримінальних справах я можу дати свідчення щодо обставин і подій, які відбувалися зі мною весь цей час. Починаючи з 2015 року", – наголосив він.

За словами Чауса, кримінальне провадження НАБУ щодо нього потрібно аналізувати, починаючи з 2008 року.

"У 2008 році між мною та Артемом Ситником і Олександром Поліщуком, які на той час сиділи в одному кабінеті в прокуратурі Київської області, відбувся конфлікт. У результаті цього конфлікту Артема Ситника вивезли в ліс під Київ, наставили синців, забрали автомобіль та вимагали повернення грошових коштів", – розповів він.

Суддя уточнив, що про ці події знають ті працівники прокуратури Київської області, які працювали там на той час.

"І коли у 2016 році Артем Ситник, будучи вже директором НАБУ, врахував політичні реалії та почав кримінальне переслідування мене та моєї сім'ї, стало зрозуміло, що його друзі перевернули з ніг на голову всі обставини й зробили мене у всьому винним. Враховуючи останній коментар Ситника щодо мого повернення в Україну та дій НАБУ, ми обговорювали це питання з адвокатами. І ви прекрасно розумієте, що ніякої об'єктивності, справедливості та неупередженості під час розслідування мого кримінального провадження НАБУ очікувати не слід. Оскільки у самого директора є реальний конфлікт інтересів зі мною", – зазначив Чаус.

Що відомо про викрадення Чауса

3 квітня стало відомо, що у Молдові скандального українського суддю Чауса викрали невідомі.

Згодом президент країни Мая Санду закликала силовиків до негайних дій у справі викрадення Чауса та наголосила, що такі випадки є неприпустимими в Молдові. Після цього міністр внутрішніх справ Молдови Павел Войку повідомив, що у справі щодо викрадення Чауса вже є перший затриманий.

Також у мережі з'явилося відео нібито викрадення скандального судді Чауса в Кишиневі.

5 травня голова спеціальної парламентської комісії в Молдові Василе Настасе повідомив, що справу викраденого в Кишиневі (Молдова) скандального судді Миколи Чауса вже частково розкрито, але не закрито.

17 травня у мережі з'явилося відеозвернення викраденого судді Чауса, в якому він розповів про ситуацію, що склалася навколо нього.

Він, зокрема, вибачився перед дружиною та пообіцяв відповісти на всі запитання НАБУ і ДБР. Також Чаус заявив, що має намір "з'явитися в Україні".

У чому звинувачують Чауса в Україні

9 серпня 2016 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП викрили суддю Миколу Чауса в отриманні хабаря у розмірі 150 тис. доларів. За повідомленням, ці кошти виявили у двох скляних банках, одну з яких суддя особисто закопував у дворі власного приватного домоволодіння.

У вересні того ж року Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури про надання згоди на затримання та арешт судді. Однак Чаус втік з України. З 11 листопада 2016 року суддя перебував у міжнародному розшуку по лінії Інтерполу.

1 березня 2017 року Чауса затримали в Молдові. Одразу після цього Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявила про наміри вимагати видачі його Україні для проведення досудового розслідування відповідно до законодавства.

Водночас у Молдові затягування екстрадиції судді Чауса пояснили тим, що в країні триває реформа судової системи.

У жовтні 2017 року Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила Чауса з посади, а 28 листопада 2017 року вирішила звільнити його з посади судді.

У серпні 2019 року Чауса помітили на прогулянці Кишиневом, а у березні 2021 року стало відомо, що САП вимагатиме екстрадиції судді Чауса.

Повідомлялося також, що Чаусу остаточно відмовили у політичному притулку в Молдові.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme