Краще постити котиків: Як рятувальниця України від коронавірусу стала його "жертвою"

Розповсюдження конспірологічної пропаганди про COVID-19 завідувачкою кафедри інфекційних хвороб НМУ ім. Богомольця, яка входить у державний Штаб з недопущення поширення хвороби Ольгою Голубовською, виглядає м'яко кажучи, дивним. Особливо якщо врахувати той факт, що йдеться про перепост з проросійського – і, відповідно, різко антиамериканського ресурсу

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Краще постити котиків: Як рятувальниця У…

Жив собі на світі фейк. Тривіальний, політично вигідний, і рішуче нічим не підтверджений. Вперше оприлюднив його спікер китайського МЗС Чжао Ліцзянь. Суть фейку полягала в тому, що коронавірус вперше передався людям не на злощасному ринку в Ухані. І, звичайно, не в уханській лабораторії, яка займалася дослідженням коронавірусів у кажанів як мінімум з 2017 року. Ні, коронавірус завезли в Китай американські військові ще в жовтні минулого року. Під час Всесвітніх військових ігор, де брала участь команда зі США. Той факт, що в Китаї розпочалась епідемія, а у США – чомусь ні, спікера китайського МЗС, звичайно, не зупинив. Потім тему "американського коронавірусу" енергійно підхопили китайські ЗМІ – зокрема, пропагандистська Global Times, там на цю тему писали чимало. Ну і колеги Ліцзяня теж старалися.

Ці фейки були "відповіддю" на критику США. Вашингтон свого часу з воістину трампівською прямотою і безпосередністю заявляв, що якби Пекін не приховував епідемію і вчасно зреагував на неї, то світ не був би в тому місці, в якому опинився сьогодні. А дехто з сенаторів навіть натякав, що коронавірус - це біологічна зброя Китаю. Пекіну слід було чимось відповісти – і в результаті у світ широкий пішов описаний фейк.

Здавалось би, цей "обмін люб'язностями" між двома наддержавами навряд чи особливо цікавий пересічним українцям. Для яких "інформаційно-бойові фейки" теж не є чимось новим, навпаки.

Але сьогодні цю тему винесла на поверхню відома інфекціоністка Ольга Голубовська. Яка не просто переповіла китайську пропагандистську казку – але використала її версію з Globalresearch.ca – антиамериканського конспірологічного ресурсу Мішеля Чосудовського. Який свого часу ретельно розповідав, що атаки 9 вересня на США були сплановані в ЦРУ - і масу інших чудесних речей.  Цей ресурс настільки "видатний", що навіть англомовна Вікіпеія внесла його в спам-фільтри

Як і всякий конспірологічний текст, текст з Globalresearch.ca вміло міксує брехню з невеличкими шматками правди. Наприклад, автор, Ларіон Романофф, згадує статтю Даніеля Люсі, вченого-інфекціоніста з Джорджтаунського університету, стосовно того, що перехід інфекції до людини міг відбутися не на уханському ринку. Забуваючи при тому, що американський вчений підозрював можливість інфікування серед мисливців, що відловлювали диких звірів для ринку, і могли занести вірус не в "здобичі", а у власних легенях. В усякому разі, про американських військових Люсі точно нічого не писав. На відміну від канадських конспірологів. 

Зрозуміло, що професорці, яка вчить майбутніх інфекціоністів і крім того увійшла в Штаб з недопущення занесення і поширення коронавіруса в Україні, слід знайомитися з теоретичною стороною проблеми. Можна було б почитати авторитетні дослідження з адекватних журналів стосовно того, які є гіпотези походження COVID-19. Можна – якщо цікаво – довідатися про думки китайських вчених зі світовим іменем на цю ж тему – їхні дослідження теж абсолютно доступні.

Але Голубовська банально перепостила конспірологічну єресь з проросійського ресурсу. Якщо зважити на список регалій лікарки і те, що вона на передньому ешелоні протистоїть COVID-19 в Україні, стає трохи страшно і за вітчизняну медицину, і за подолання епідемії. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme