Церква, Семочко і воєнний стан: Чому Порошенко назвав Медведчука представником Путіна

Петро Порошенко дав велику прес-конференцію. І в чомусь знакову

Церква, Семочко і воєнний стан: Чому Пор…

На другій за рік великій прес-конференції президент України Петро Порошенко виглядав солідно. По-перше, вона була проведена в неділю, на наступний день після створення Української православної церкви та обрання предстоятеля - митрополита Київського та всієї України Епіфанія.

По-друге, Порошенко відповів на кілька важливих питань від ЗМІ, які останнім часом викликали шквал критики на адресу голови держави. Та про все по порядку.

Логічно, що свою прес-конференцію Порошенко почав з питань церковиних. Оскільки створення автокефальної церкви відбувалося за його безпосередньої участі. Президент в акурат до прес-конференції поговорив з Вселенським патріархом Варфоломієм, який назвав Собор історичною подією, про що Порошенко і розповів українцям. А також повідав, наскільки важкими були переговори у Софії. За словами глави держави, коли деякі архієреї вже хотіли йти, і здавалося, що компромісу у питанні створення церкви не вдасться дійти, "з Божою допомогою", все вдалося.

Безперечно, журналісти справедливо хвалили лідера держави за докладені зусилля у створенні ПЦУ і вихід з московської церковної орбіти. Порошенко вкотре підтвердив, що Томос буде отриманий 6-го січня 2019-го року. Також він пообіцяв, що держава у справи Церкви не втручатиметься. І ті священики, які вирішать лишитися в УПЦ МП з РПЦ, а не приєднатися до ПЦУ, не зазнають тиску - влада їх поважатиме.

Але самою церквою більш ніж двогодинна прес-конференція обмежитися не могла. І слухачі почули ряд важливих меседжів президента.

Президент розповів про обмін полоненими з Росією, педалювання процесу звільнення наших 24 моряків і міжнародну дипломатію, яка підтримує санкції проти Росії. І сказав, що Тристороння група у Мінську вже три місяці працює без Віктора Медведчука. І взагалі, Медведчук є представником Путіна на цих переговорах, зокрема і по обміну полоненими.

Це перший подібний камінь в бік Медведчука. Якщо раніше Порошенко характеризував кума Путіна як переговірника, то зараз він відкрито назвав його представником російського президента. Жодного "відкриття Америки" для українців у цій заяві нема - всі і так розуміють, хто такий Медведчук. Набагато цікавіше, чому так гостро каже президент. Можливо, тому що не так давно "Схеми" випустили розслідування щодо стосунків Порошенка і Медведчука, а раніше розповідали про вдало працюючий бізнес останнього в Україні? А може тому, що звільнення заручників загальмувало. А Володимир Путін позиціонує Медведчука в якості єдиної людини в Україні, з якою він готовий говорити. До того ж, кум Путіна в опозиції до президента в політсилі "За Життя". Взагалі, дуже добре, якщо Порошенка нарешті це все не влаштовує. Особливо після того, як російський президент не став говорити з нашим лідером під час агресії проти українських кораблів у морі. Та з іншого боку, тепер журналісти можуть "копнути" глибше про бізнес, пов'язаний з Медведчуком в Україні, запитати про роботу СБУ, яку асоціюють з Порошенком. І очікувати відповіді на питання: що робити з ним будемо?

Другий момент - питання непокараності топ-розвідника Семочка, у громадянської дружини якого, разом із донькою, буцімто виявили російське громадянство. Ця історія добряче била по Порошенку останнім часом. Відповідь президента журналістам щодо неї була досить виваженою: "У нас є велика кількість державних службовців, у том числі й у правоохоронних органах, які мають родичів у Криму. Я звернувся до голови СБУ Василя Грицака для того, щоб українська контррозвідка зробила перевірку цих державних службовців, поставивши в пріоритет правоохоронні і слідчі органи. Як тільки перевірка буде завершена, і якщо за її результатами будуть підстави для притягнення до відповідальності або звільнення – за мною не забариться".

Також він "відрізав" питання про непокараність Новинського і рішення суду щодо незаконність звільнення Насірова з посади голови ДФС. І зробив це просто - сказавши про небажання давати оцінки, які можуть стати приводом до звернення цих осіб в Європейський суд із прав людини через політичний тиск.

Питали в президента про воєнний стан, особливо в розрізі соціологічних опитувань, які демонструють недовіру до його впровадження, і про піар на всьому. Порошенко вкотре запевнив, що воєнний стан не зірве вибори 31-го березня, продовжений він не буде, якщо не почнеться вторгнення, а вводився він у відповідь на збільшення кількості російських військ та техніки поблизу українського кордону та в акваторії Азовського моря. "Зраду" ж щодо політичних мотивів сіє п'ята колона.

Про свою майбутню участь у президентських виборах Порошенко говорити не став, мовляв - не час зараз. Опонентів у нього сьогодні немає - навіть Тимошенко і Гриценка такими не вважає. І взагалі - вибори мають бути позитивними, бо українці переїли негативу. До цього він закликав всіх учасників політичних перегонів.

Окрім цього президент підтвердив власну готовність до внесення законопроекту щодо створення кримськотатарської автономії. Для цього потрібно вносити зміни в Конституцію.

"Я буду звертатися до фракції, щоб вона підтримала. Це не популізм, потрібно 300 голосів. Якщо я підпишу як акт законодавчої ініціативи ці зміни до Конституції, то я буду звертатися до фракції БПП з проханням про підтримку", - сказав президент.

Загалом, враження від прес-конференції лишаються швидше позитивнішими від його останніх подібних заходів. На фоні успішного створення ПЦУ, що безперечно є успіхом президента, він зумів зняти напругу і відповісти на низку питань, котрі "косили" його рейтинг. І це є черговим досить вдалим ходом Порошенка, який внаслідок воєнного стану, так чи інакше, не сходить із телеекранів, зустрічаючись з військовими.

Президент сьогодні, на фоні опозиційних лідерів, навіть головної фаворитки соцопитувань Юлії Тимошенко, виглядає сильно. І кадри обійм з натовпом перед Софією, присутність на Соборі і промова разом з Епіфанієм роблять його ближчим до народу.

Але як все це вплине на його рейтинги у майбутній кампанії, в якій, попри нібито відсутність конкретики, він швидше за все братиме участь, ми дізнаємося ближче до весни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme