ПАРЄ визнала повноваження Савченко і надасть міжнародний імунітет - ЗМІ

Керівний орган Парламентської асамблеї Ради Європи - бюро ПАРЄ - в понеділок більшістю голосів підтримав повноваження народного депутата Надії Савченко і готується надати їй імунітет
Depo.Влада
26 січня 2015 12:17
ФОТО: depo.ua
ПАРЄ визнала повноваження Савченко і надасть міжнародний імунітет - ЗМІ
ПАРЄ визнала повноваження Савченко і надасть міжнародний імунітет - ЗМІ

Про це кореспонденту «Європейської правди» у Страсбурзі повідомило джерело у складі Бюро, передає depo.ua.

Співрозмовник зазначив, що засідання цього органу, як і зазвичай, проходило в режимі «не для розголошення».

«Більшістю голосів було прийнято рішення про те, що асамблея визнає повноваження Савченко незважаючи на те, що вона перебуває в ув'язненні і не може з'явитися в Страсбург для особистої присутності на засіданні», - переказав він суть рішення.

«Далі справа передається до регламентного комітету асамблеї, який визнає, що Савченко як депутат ПАРЄ має міжнародний імунітет. І далі вже справа піде», - додало джерело.

Представник ПАРЄ також нагадав, що в асамблеї є досвід вирішення схожої проблеми - в 2001 році точно такий механізм дозволив звільнити молдавського військовополоненого Іліє Ілашку. Він з 1993 року перебував у придністровській в'язниці (де-факто - під контролем Росії), і лише після того, як Ілашку надали громадянство Румунії, вибрали румунським сенатором і в 2000 році включили його в делегації в ПАРЄ, заручника вдалося звільнити.

«Це тривалий процес, але він може призвести до успіху», - відзначило джерело.

Як повідомляв depo.ua, 21 січня президент Парламентської асамблеї Ради Європи Анн Брассер призвала владу Російської Федерації звільнити українську льотчицю і народного депутата України Надію Савченко до 26 січня - до засідання ПАРЄ, членом якої вона обрана.

Нагадаємо, російське слідство звинувачує українську льотчицю, захоплену в полон і незаконно вивезену в Росію, в пособництві у вбивстві російських журналістів на Донбасі. Незважаючи на те, що вона отримала посвідчення народного депутата України, а також дистанційно прийняла присягу, тобто по міжнародному праву має статус особи з дипломатичним імунітетом, її продовжують утримувати за гратами. Суд над нею триває в Москві. Надія Савченко з середини грудня продовжує голодування.