"Бурштиновий" Розенблат в Німеччині здає частину будинку, щоб платити іпотеку, - ЗМІ

Нардеп і фігурант "бурштинової справи" Борислав Розенблат, який в Україні має палац на 700 кв. м., щоб сплатити іпотеку на будинок у Німеччині, здає його частину румунському заробітчанину

"Бурштиновий" Розенблат в Німеччині здає…

Фото – DW

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на DW.

Відзначається, що Розенблат виплачує кредит за половину простесенького будинку у Дортмунді "по крихті", зокрема, від заробітчанина з Румунії отримує 350 євро на місяць.

Журналісти помітили біля будинку білий "Мерседес" з номерами, виданими у Житомирській області. Це авто, як свідчить база Національної поліції, оформлене на українську фірму дружини депутата.

Будучи півроку "невиїзним" через слідство, Розенблат неодноразово просився до Німеччини. А відколи навесні суд повернув йому закордонний паспорт, нардеп був у Дортмунді щонайменше тричі – про це свідчать фото у Facebook.

Згідно з електронною декларацією за 2017-й рік, Розенблат отримав від дортмундської компанії Büroservice 71 UG близько 400 тисяч гривень за "оренду нерухомості".

Як з'ясувалося, офіс Büroservice 71 UG розташований на задньому дворі будинку по вулиці Гердер Земертайхштрасе і має спільну поштову скриньку з Розенблатом і його дружиною Жанною. Працює в офісі лише 2 людини.

Як пояснила виданню директорка Büroservice 71 UG Ірина Кондрашова, вона разом з колегою допомагає невеличким фірмам із бухгалтерією і податковою звітністю.

"До України і Порошенка ми не маємо жодного стосунку. Ми – маленька фірма", – сказала Кондрашова і навідріз відмовилася коментувати, за що її фірма платить українському депутату.

Не захотів коментувати гонорар Розенблату і номінальний засновник Büroservice 71 UG Дмитро Ляховецький – житель Харкова, який раніше працював продавцем лакофарбових виробів, а останнім часом заробляє тренінгами з ораторського мистецтва і ведучим заходів, які проводить міськрада Харкова.

Відзначається, що до 2017 року, коли у декларації Розенблата з'явилися 800 тисяч гривень від фірми ведучого з Харкова, гонорари йому – так само "за наукову діяльність" – платила німецька "дочка" його ж власної британської фірми I.S.R. International.

За даними DW, однойменна німецька компанія зареєстрована за тією ж адресою у Дортмунді, що і Büroservice 71 UG. Британську компанію ліквідували наприкінці 2017 року, невдовзі після того, як НАБУ звинуватило Розенблата у корупції.

"Кошти, отримані від Büroservice 71 UG, разом з орендною платою від румунського заробітчанина і від ще одного українця, який володіє у Дортмунді суші-баром – це і є всі задекларовані німецькі доходи Борислава Розенблата. Вкупі вони приблизно дорівнюють сумі коштів, виплачених подружжям Розенблатів за кредитами на два об'єкти нерухомості у Дортмунді. Останній кредит – 650 тисяч євро – депутат з дружиною взяли у банку Sparkasse Dortmund наприкінці 2016 року", – пише видання.

Сума відсотків, які депутат і його дружина сплачують за цим кредитом, в 2,5 рази перевищує суму погашення тіла кредиту. У Німеччині таке погашення характерне лише для позичальників, яким ледве вистачає на мінімальні темпи погашення кредиту.

"Кілька десятків тисяч євро, які за дивних обставин "наскріб" у Німеччині Розенблат, мають одну суттєву перевагу перед мільйонами доларів готівки, задекларованих в Україні: вони не підпадають під ретельну перевірку на предмет відмивання грошей, як це відбувається з грошима політиків з-за кордону, які зазвичай надходять через офшори", – пише видання.

Журналісти наголошують, що іпотечні кредити є непрямим підтвердженням заяв САП про те, що у Борислава Розенблата є вид на проживання у Німеччині, бо німецькі банки без цього документа не дають кошти на нерухомість іноземцям.

Водночас законність німецького виду на проживання Розенблата викликає запитання, бо робота депутатом Верховної Ради і постійне проживання у Німеччині – взаємовиключні.

Відзначається, що відомство у справах іноземців міста Дортмунд відмовилося повідомити, чи перевіряли підстави для перебування Розенблата у Німеччині після обрання його нардепом в Україні.

Нагадаємо, 20 вересня Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов народного депутата Борислава Розенблата до НАБУ та ГПУ про визнання протиправними їх дій при проведенні оперативно-розшукових заходів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme