Бурштин, ліс і тінь Коломойського: Хто той Бунечко, який очолив Житомирщину

"Я вважаю Житомирщину наймальовничішим куточком України. Моє коріння походить із Житомирщини. Тут поховані мої дідусь і бабуся", – розповів новопризначений очільник Житомирщини Віталій Бунечко

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Бурштин, ліс і тінь Коломойського: Хто т…

Про нового керівника Житомирської області відомо небагато. Полковник Бунечко народився 6 серпня 1973 року у Рівному. У 1995 році закінчив Волинський державний університет імені Лесі Українки за фахом "історія, вчитель історії та права", у 1997 році – Академію СБУ (фах "правознавство"). У 2014-2015 роках був заступником начальника Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ. У 2016 році захистив дисертацію кандидата юридичних наук на тему "Служба безпеки України як суб'єкт адміністративно-деліктного процесу". Бунечко також попрацював першим заступником начальника Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях - начальником 2-го управління, а вже при новому керівництві спецслужби – заступником її голови.

Про появу Бунечка в кадровій обоймі нової влади вперше ЗМІ повідомили в травні. Зокрема, його прізвище фігурувало в якості нового заступника голови СБУ замість Олега Фролова. Тоді ж повідомлялося, що рідний брат новопризначеного керівника Житомирщини В’ячеслав Бунечко займає посаду начальника претензійно-позовного управління департаменту юридичного забезпечення "Укрнафти" і представляв інтереси компанії в судовій тяганині з НАБУ. Оскільки "Укрнафта" перебуває в орбіті бізнес-інтересів Ігоря Коломойського, то й Віталія Бунечка записали в кадри цього олігарха.

Протягом роботи в СБУ Віталій Іванович фігурував у кількох корупційних скандалах, які, втім, нічим не закінчилися. Зокрема, його звинувачували у спробі впливати на тендери "Енергоатому" та в певному інтересі до компанії "Укргазвидобування". А ще Бунечка називають другом Юрія Корявченкова, "Юзіка" з "Кварталу", а віднедавна народного депутата від "Слуги народу". На давні зв’язки есбеушника з "Кварталом" вказує ще одне джерело – "регіонал"-утікач Олег Царьов. В одному з інтерв’ю (до речі, більша частина компромату на Бунечка саме звідти) він розповідав, що полковник начебто відповідав за корпоративи в СБУ, на які запрошував гумористів Зеленського. Звідти, мовляв, і гарні зв’язки з людьми з нової влади.

Утім, про Бунечка віднині судитимуть не по його колишніх справах, а по роботі на посаді очільника Житомирщини. Судячи із заяв президента Зеленського, головним завданням голови ОДА стане наведення порядку з видобутком бурштину у північних районах регіону. Зеленський пообіцяв: влада візьметься за список бурштинових бандитів Житомирської, Волинської і Рівненської областей. "Найкращий варіант, щоб вони збирали свої речі і змінили адресу свого існування, змінили країну свого життя. Це буде найм’якіше для них", - заявив президент у вже притаманній йому манері.

Варто нагадати: боротьба з бурштиновою мафією була фішкою і минулої влади. Найгучніша її частина відбувалася рівно 3 роки тому – в липні 2016-го. Тоді Генпрокурор Юрій Луценко звільнив з посади прокурора Рівненської області Анатолія Ковальчука, за підозрою в організації злочинного угруповання з видобутку бурштину було затримано його заступника Андрія Боровика. Далі ця історія набула чудернацького повороту: Боровика арештували без права на заставу, однак через рік Голосіївський суд столиці погодився випустити опального прокурора під заставу. Він намагався поновитися на роботі, а суд над ним постійно переносився. У 2017 році Боровик навіть захистив кандидатську дисертацію. Рік тому він потрапив у ДТП, цю пригоду витлумачив як замах на нього. Та попри всі неприємності, що звалилися на голову "бурштинового прокурора", як його охрестили в пресі, до буцегарні Боровик так і не повернувся.   

Це показова історія, яка багато про що говорить. Приміром про те, що не можна заміняти піаром реальну боротьбу з корупцією. І якщо когось звинувачують у злочинах, а потім ці люди виходять сухими з води, то у суспільства виникає питання: а чи не зацікавлена сама влада у подібному перебігу подій.

Крім бурштину на Житомирщині прискіпливої уваги потребує ще одне питання – лісозаготівля. Бунечко першим ділом ініціював аудит всіх лісових господарств області і пригрозив передати інформацію про корупцію там до правоохоронних органів. На перший погляд – рішення на часі. Однак є одне велике "але" - як і по бурштину – йтиметься про наведення ладу чи про банальний перерозподіл ринку. Відповідь на це питання отримаємо вже дуже скоро, адже і за бурштиновим, і за лісовим промислами стоять впливові особи, яких голіруч не візьмеш. Одні протопчуть стежку до нового керівника. Інші, не виключено, додадуть до того компромату на Бунечка, про який йшлося вище, новий. І він тінню падатиме на президента…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme