Будинок Ставицького обшукали, а гроші вилучили, - приватний детектив

Приватний детектив Ріхард Бен Хаїм, який займався розслідуванням стосовно екс-міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького, підтвердив факт обшуку і вилучення грошей поліцією Ізраїлю в будинку Ставицького
Depo.Влада
6 травня 2016 21:55
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє depo.ua, про це він заявив в ефірі "112 Україна".

"Так, абсолютно однозначно, так. Обшук проводився поліцією з санкції прокуратури Ізраїлю. Справа зараз знаходиться в стадії завершення", - сказав приватний детектив.

При цьому Ріхард Бен Хаїм пояснив, як проходило розслідування щодо Ставицького.

"У березні 2014 року Ставицький приїхав до Ізраїлю і здивував невелику групу людей, яка цікавиться проникненням корупційних елементів в державу Ізраїль. У цю групу входять ветерани спецслужб Ізраїлю. Нас здивувало два факти. Перший факт пов'язаний з тим, що людина з кримінальним минулим або кримінально переслідуваний в іншій країні отримав взагалі громадянство. Другий факт пов'язаний з тим, що громадянство він отримав на нове ім'я без згадування свого попереднього імені", - зазначив детектив.

За його словами, два ці факти призвели до того, що вони провели своє розслідування і були неприємно здивовані результатами.

"Ставицький живе в Ізраїлі в досить престижному районі, знімає великий будинок, у нього багато прислуги, кілька автомобілів, обслуговуючий персонал, який постійно навколо нього крутиться. На підставі декількох днів спостереження ми з'ясували, що Ставицький веде себе дуже закрито. На підставі цих результатів ми передали інформацію своїм колегам у міжнародний відділ поліції Ізраїлю", - зазначив Бен Хаїм.

Додав, що поліція провела своє розслідування, пов'язане зі з'ясуванням отримання нових документів. В березні 2016 року було проведено затримання і обшук в будинку Ставицького. У будинку була виявлена дуже велика сума готівки, пояснень якої не було пред'явлено.

"У зв'язку з цим наше розслідування стало публічним, і тоді пан Ставицький вирішив йти в пресу і таким чи іншим чином виправдовувати свої дії", - акцентував адвокат.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Ставицького затримали в Ізраїлі, але сам він назвав інформацію фейком

Едуард Ставицький підозрювався в незаконному привласненні, розтраті держвласності шляхом зловживання владою, вчинене щодо особливо великої суми або у складі організованої групи. При обшуку його місць проживання правоохоронці вилучили 4,8 млн дол. і 42 кг золота. Колишній глава Міненерго був оголошений в розшук МВС, СБУ, а також Інтерполом.

Нагадаємо також, що в квітні 2016 р. ГПУ передала до Мін'юсту Ізраїлю запит про допомогу щодо вручення Ставицькому повідомлення про підозру у вчиненні особливо тяжких злочинів. Міністр юстиції Ізраїлю Аелет Шекед запевнила в організації розгляду зазначеного клопотання в найкоротші терміни.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада