БЦЖ-вакцина уже в Україні: Скільки доз отримали і де стартують щеплення

Україна вже отримала першу партію вакцини БЦЖ – 450 тисяч доз розподілили на всі регіони та місто Київ 

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
БЦЖ-вакцина уже в Україні: Скільки доз о…
Фото: Pixabay

Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я України Світлана Шаталова під час брифінгу, передає Depo.ua.

"Рада повідомити, що довгоочікувані вакцини від БЦЖ уже в Україні. Напередодні відповідним наказом МОЗ був затверджений розподіл цього імунобіологічного препарату на всі 24 області, а також місто Київ", – наголосила вона.

За словами Шаталової, у середу, 10 березня, відвовідні дози вакцини вже отримали місто Київ та Київська область.

"Відсьогодні всі інші регіони України також отримають цю вакцину", – уточнила вона.

Шаталова зазначила, що в цілому на закупівлю цієї вакцини було виділено 1 млн 717 тис. грн, і їх було витрачено "за кошти державного бюджету 2018 року".

"Доставку вантажу забезпечила міжнародна спеціалізована організація UNICEF (ЮНІСЕФ). Перша партія, що вже прибула, становить 450 тис. доз вакцини", – розповіла заступниця міністра.

Також, за її інформацією, через деякий час Україна отримає другу партію поставки – ще 640 тис. доз вакцини.

"Нагадаю всім, що вакцина для захисту від туберкульозу, також відома нам як вакцина БЦЖ, є дуже важливою для превенції цієї небезпечної хвороби. Для маленьких діток туберкульоз є особливо небезпечним, оскільки вражає дуже багато систем і внутрішніх органів", – зауважила чиновниця.

Вона нагадала також, що вакцинуватися українці можуть безкоштовно у медичних закладах за місцем проживання.

Зазначимо, що раніше в Україні розгорівся скандал через відсутність БЦЖ у пологових будинках України.

Що відомо про скандал навколо БЦЖ-вакцинації

Останніми тижнями лікарі в Україні почали бити на сполох через відсутність у країні БЦЖ-вакцин.

За словами, зокрема, лікаря акушера-гінеколога Наталії Яремчук, з 31 січня 2021 року в Україні новонароджені не отримували в пологових будинках вакцину БЦЖ (вакцину проти туберкульозу).

При цьому відсутність вакцини пояснювали буцімто тим, що в неї закінчився термін придатності.

"Ось так раптом – взяв і закінчився, несподівано для всіх, тому ніхто про це не подумав. Чи не подумав, коли в грудні 2020 року, Україна виділила понад 135 млн доларів від Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Чи не подумав, коли планував ці гроші витрачати на "низку важливих закупівель". Чи не подумав, коли в спеціальному літаку під камерами ЗМІ везли іншу вакцину. Чи не подумав, про самих беззахисних – новонароджених дітей", – написала Яремчук у своєму Facebook.

З 31 січня 2021 року в Україні новонароджені не отримували в пологових будинках вакцину БЦЖ

Водночас міністр охорони здоров'я Максим Степанов 2 березня повідомив, що дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) поставить в Україну нову партію вакцин БЦЖ упродовж 7-10 днів.

Він уточнив також, що "всім дітям, поставленим на облік, яким не було зроблено щеплення, потрібно буде зробити вакцину БЦЖ обов'язково".

За словами Степанова, це "просто форс-мажор, який виник в ЮНІСЕФ".

"Я був впевнений, що ніяких проблем в ЮНІСЕФ не буде. Ми традиційно працюємо з ЮНІСЕФ, але будемо вносити якісь зміни в наші договори, оскільки це дуже важливо. Всі інші вакцини в країні є", – наголосив урядовець.

Що за вакцина – БЦЖ

Щорічно на туберкульоз хворіють близько 30 тисяч осіб. При цьому до 25% випадків – не діагностуються. За інформацією лікаря акушера-гінеколога Наталії Яремчук, щорічно від туберкульозу вмирає понад 4 тисячі людей. Отже, смертність від туберкульозу в Україні становить понад 13%.

БЦЖ (лат. Bacillus Calmette–Guérin, BCG) – вакцина для щеплення проти туберкульозу, використана вперше у 1921 році. Вона входить до переліку основних лікарських засобів Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Є ефективною для запобігання дисемінованого ураження у дітей, але не є надійним захисником від туберкульозу легень.

Не зважаючи на це, БЦЖ використовують в усьому світі частіше, ніж інші вакцини – понад 90% дітей отримають щеплення саме цією вакциною.

БЦЖ готують із штаму ослабленої (атенуйованої) живої туберкульозної палички (Mycobacterium bovis) великої рогатої худоби, яка втратила вірулентність (здатність спричиняти захворювання у людини). Оскільки живі туберкульозні бактерії еволюціонують, щоб найкращим чином використовувати наявні поживні речовини, вони стають менш пристосованими до крові людини і більше не можуть спричиняти захворювання при введенні в організм людини-хазяїна.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Києві зросла захворюваність на туберкульоз серед дітей.

Читайте також: Календар щеплень в Україні: Як правильно вакцинувати дитину

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme