Брудна націоналістична політика: Більдт відреагував на верески Угорщини щодо закону про освіту

Жодного перегляду Угоди про асоціацію між Україною та ЄС зробити вже неможливо.

Про це у Брюсселі на конференції "Україна - що далі?" заявив колишній міністр закордонних справ Швеції, співголова Європейської ради зовнішніх відносин Карл Більдт, коментуючи те, що Угорщина проить винести питання про закон "Про освіту" на розгляд наступної зустрічі Ради міністрів закордонних справ та ініціює перегляд Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, передає Dеpo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

"Ні, це неможливо. Угорці взяли за звичку вести брудну домашню політичну гру, як вони це вже робили кілька років тому щодо Словаччини. Так само вони поводяться й щодо Румунії. Це не що інше, як брудна націоналістична політика, в яку грає Угорщина", - сказав він.

Так само відкидає ідею ревізії українсько-європейської угоди з подання Угорщини і Андерс Фоґ Расмуссен.

"Навіть із законної точки зору, я не впевнений, що угорці можуть знову "відкрити" обговорення Угоди про асоціацію. Вона ратифікована, набрала чинності й повернення до її перегляду неможливе. Але окрім цього, у законі "Про освіту" я не бачу жодної проблеми. Угорці, на мою думку, не надали жодних доказів, ознак чи прикладів того, що цей закон суперечить європейським принципам", – сказав він.

Нагадаємо, голова МЗС Угорщини Петер Сіярто під час візиту в Ужгород заявив, що наступному засіданні Ради ЄС Угорщина ініціює перегляд Угоди про асоціацію між Україною та ЄС через закон про освіту.

Голова МЗС України Павло Клімкін у відповідь заявив, що Київ розглядає перегляд Угоди про асоціацію лише у контексті забезпечення чіткої європейської перспективи України.

Водночас брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк повідомив, що Рада ЄС відхилить пропозицію Угорщини щодо перегляду асоціації з Україною.

Довідка: 5 вересня Верховна рада України прийняла новий закон "Про освіту", а вже 25 вересня його підписав президент України Петро Порошенко.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

Водночас уряд Угорщини заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту".

Депутати Національних зборів (парламенту) Угорщини відмовилися від зустрічі з делегацією Верховної Ради щодо роз'яснень положень закону "Про освіту", зокрема мовної статті.

12 жовтня парламентська асамблея Ради Європи на осінній сесії проведе термінові дебати щодо статті 7 українського закону "Про освіту", підтвердивши запит угорців та деяких інших депутатів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme