Навіщо Саакашвілі вимагає від Порошенка те, чого сам не зробив у Грузії

І на відміну від Саакашвілі, при Порошенку тюрми не набиті опозиціонерами

Навіщо Саакашвілі вимагає від Порошенка…

Команда Саакашвілі категорично виступає проти запропонованого президентом Петром Порошенком законопроекту, який передбачає введення норми про скасування недоторканності депутатів з 2020 року, тобто вже для нових скликань парламенту. Але парадокс у тому, що Саакашвілі у бутність президента Грузії протягом майже десяти років (з 2004 по 2013 рік) чомусь так і не спромігся позбавити депутатський корпус парламенту Грузії недоторканності.

Так, згідно з статтею 52 Конституції Грузії, "арешт або затримання народного депутата, пошук місця його проживання, транспортного засобу, робочого місця або будь-який особистий обшук дозволяється лише за згодою парламенту… Парламент повинен дати дозвіл, або заарештований і підозрюваний депутат буде звільнений негайно". Окрім того, депутатів в Грузії не можна переслідувати за власні переконання, їм гарантують безперешкодну діяльність, а депутат має право не свідчити про факти, розкриті ним як депутатом. Фактично ці норми і є те, що ми називаємо "депутатську недоторканність".

Тепер Саакашвілі, який у Грузії мав купу можливостей і абсолютно підконтрольний собі парламент, займається брехнею та маніпуляціями, вимагаючи від Порошенка те, що він сам не зробив.

Утім, питання зняття депутатської недоторканності далеко не єдина кардинальна різниця між Порошенком і Саакашвілі. На відміну від Міхо-президента у Петра Порошенка тюрми не забиті опозиціонерами.

Нагадаємо один цікавий документ, який був опублікований ще часів президентства Саакашвілі, але незаслужено проігнорований пресою. Йдеться про висновок робочої групи ООН з питань незаконного затримання за підсумками місії в Грузії, оголошений у червні 2011 року.

"У Грузії один з найвищих в світі показників чисельності громадян, що перебувають у в'язницях. За нашими даними, рівень виправдувальних вироків в Грузії становить приблизно 0,1%: це означає, що 99,9% підзахисних визнаються винними в тих злочинах, в яких їх звинувачують. Крім того, терміни позбавлення волі виглядають суворими в порівнянні до тяжкості скоєних злочинів", - йдеться в документі.

За словами керівника неурядової організації "Колишні політв'язні - за права людини" Нани Какабадзе, яка була політв'язнем при СРСР, Грузія за часів Саакашвілі стала першою в Європі по кількості ув'язнених. "Якщо до 2003 року у нас було 4700 в'язнів, то до моменту відходу від влади Саакашвілі їх налічувалося вже 27 тис.", - зазначила вона.

А ось ще одна показова цитата грузинської правозахисниці, яка свідчить про політичні підстави арештів: "Пам'ятаю, як я намагалася допомогти вчителям, яких просто вигнали з роботи тільки за те, що одна жінка пішла на акцію протесту, а в іншої син був в якійсь опозиційній партії. І подібне траплялося щодня. До мене приходили батьки учнів і просили допомогти повернути вчительку, яку всі в школі любили", - розповідала Какабадзе.

У нас вистачає тих, хто мріє про жорстку руку, яка пересадить без суду і слідства "корупціонерів" і "ворогів народу". Але ці мрійники не жили при режимах, подібних до саакашвілівського. А ті, хто при ньому жив у Грузії, на виборах висловили недовіру цьому міксу популізму з тоталітаризмом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"