Бійцям АТО можуть заборонити використовувати планшети і мобільні телефони

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №2154 «Про внесення змін до Закону України «Про статут внутрішньої служби Збройних Сил України» щодо заборони на використання бійцями в зоні АТО особистих мобільних телефонів, смартфонів і планшетів
Depo.Влада
17 лютого 2015 19:15
ФОТО: depo.ua
Бійцям АТО можуть заборонити використовувати планшети і мобільні телефони
Бійцям АТО можуть заборонити використовувати планшети і мобільні телефони

Автор документа - народний депутат Ірина Фриз («Блок Петра Порошенка»), повідомляє depo.ua з посиланням на «Апостроф».

Пропонується заборонити користуватися мобільними телефонами та іншими ґаджетами під час несення добового наряду, на навчальних заняттях, на бойовому чергуванні, а також при переміщенні військ, під час бойового зіткнення. На території полігонів можна буде використовувати їх тільки за дозволом командира підрозділу. Крім того, забороняється використання функції геолокації.

Щоб контролювати використання пристроїв, пропонується вилучати у бійців батареї живлення з мобільних телефонів і планшетів.

Причому зазначено, що командир може видати батарею тільки «в певних зонах або після звільнення в розташування військової частини». Така зона для користування мобільними телефонами, смартфонами і планшетами має бути облаштована на відстані не менше 300 метрів від краю місця розташування частини.

«Російські підрозділи радіоелектронної боротьби ведуть активний моніторинг радіопростору і використовують дані геолокації, які передають мобільні пристрої, особливо смартфони, для наведення систем РСЗВ і артилерії. Також існують факти наведення вогневих систем по випромінюванню звичайних телефонів. Величезна кількість фактів поразки наших підрозділів, особливо на марші, могли стати результатом використання або фонової роботи мобільних телефонів», - написала на своїй сторінці в Facebook автор законопроекту Фриз.

За її словами, даний документ погоджений з Міністерством оборони України.

Як повідомляв depo.ua, терористичні угруповання зневірилися в спробах послабити моральний стан українських бійців: вони вирішили, що зможуть залякати захисників України за допомогою СМС-повідомлень.