Бойовики під час он-лайн розмови з контактною групою говорили про неіснуючі домовленості

Представники "ДНР" і "ЛНР" проявили себе на тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, яка завершила сьогодні, 14 квітня, консультації в режимі відеоконференції, як неконструктивні переговорники
Depo.Влада
14 квітня 2015 19:43
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила представник України в Тристоронньої контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер, пише depo.ua.

"Мова йде про їх своєрідне прочитання деяких пунктів Мінського угоди - зокрема, про спроби прив'язати доставку гуманітарної допомоги мирним жителям і обмін заручниками і незаконно утримуваними особами до якихось неіснуючих домовленостей", - написала вона.

Також за її словами, українська сторона не може констатувати деескалації ситуації на Донбасі. При цьому вона нагадала про шістьох загиблих українських військових впродовж дня, 12 поранених, а також 100 зафіксованих обстрілів.

Попри це Оліфер зазначила, що українська сторона у Тристоронній контактній групі пропонує розмістити 10 пунктів, які моніторитимуть режим припинення вогню, та демілітаризувати Широкине.

Наостанок Оліфер зазначила, що "Україна готова брати активну участь у створенні підгруп з безпеки, політичних, економічних і гуманітарних пунктах Мінського договору".

Як повідомлялося, під час відеоконференції йшлося про припинення вогню, відведення тяжких видів озброєння і підтвердження цього відведення спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ. Також сторони обговорили обмін заручниками і особами, яких незаконно утримують, а також питання створення робочих груп з безпеки, політичним, економічним та гуманітарним складовим Мінських домовленостей.