UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Бойовика, що охороняв уламки MH17, звільнили від відповідальності

Бердянський міськрайонний суд звільнив від кримінальної відповідальності бойовика, який у 2014 році після катастрофи MH17 на Донбасі охороняв уламки малазійського літака
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Судовий репортер".

Уродженця Єнакієвого Донецької області звільнили від кримінальної відповідальності після того, як він надав інформацію про інших бойовиків "Народного ополчення Донбасу", з якими він охороняв збитий літак.

Крім того, на суді обвинувачення підтвердило, що чоловік сприяв у розкритті злочинів бойовиків "ДНР". У зв'язку з цим прокурор просив звільнити його від відповідальності і закрити справу. Водночас підозру йому змінили на більш тяжку, за якою загрожувало до 15 років в'язниці.

За словами самого колишнього бойовика, 20 серпня 2014 року йому доручили охорону блокпоста і місця падіння збитого MH17. На місці падіння літака він знаходив особисті речі пасажирів – іграшки, дитяче взуття, ноутбук, 11 паспортів громадян "азійської зовнішності". Ці предмети він передав представникам "ДНР", за що отримав грошову винагороду. Через кілька місяців він виїхав на Росію, а в січні 2020 року на одному з КПВВ звернувся до СБУ за програмою "Повернись додому".

Зазначимо, мова йде про колишнього бойовика Юрія Германовича. У січні 2020 року він вирішив здатися українським правоохоронцям за програмою СБУ, але був затриманий у Донецькій області.

Нагадаємо, 9 березня стартував судовий процес у справі про авіакатастрофу малазійського Boeing 777 на Донбасі в 2014 році, внаслідок якої загинули 298 осіб. Однак жоден з підозрюваних не з'явився на суд.

Також повідомлялося, що підозрюваний у справі МН17 росіянин Сергій Дубінський веде розкішний спосіб життя в Росії та не боїться судового засідання у справі про збиття літака рейсу МН17, що сталося у 2014 році на Донбасі.

Журналісти з'ясували, що один з обвинувачених у справі про катастрофу малайзійського Boeing в небі над Донбасом у 2014 році Олег Пулатов навчався з чинним заступником міністра оборони України Анатолієм Петренком в Київському військовому училищі ім. Фрунзе.

Головуючий в окружному суді Гааги у справі про катастрофу рейсу МН17суддя Хендрік Стейнхьойс заявив, що для винесення рішення в справі про причетність чотирьох осіб до трагедії знадобиться більше двох тижнів.

Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов заявив, що початок судового розгляду у Нідерландах справи MH17 та чотирьох обвинувачених не є припиненням розслідування. Слідство триває, як в Україні, так і на рівні оновленої міжнародної спільної слідчої групи. 

Довідка: Пасажирський Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", що виконував рейс МН17 з Амстердама до Куала-Лумпура, був збитий над окупованою частиною Донбасу 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебувало 283 пасажири й 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна Спільна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий ракетою, випущеною з зенітно-ракетного комплексу "Бук", який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

У травні 2018 року Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію у причетності до катастрофи рейсу МН17.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme