Боротьба з коронавірусом: Коли можна припинити самоізоляцію, не наражаючи інших на небезпеку

Українці можуть припинити самоізоляцію після захворювання на коронавірус за умови наявності одного із трьох критеріїв, визначених Міністерством охорони здоров'я (МОЗ)

Боротьба з коронавірусом: Коли можна при…
Фото: ЕРА

Про це повідомив очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу щодо ситуації з протидії поширенню коронавірусної інфекції в Україні, передає Depo.ua.

"Зараз хотів би розповісти вам щодо показів для завершення самоізоляції", – зауважив він.

До умов припинення самоізоляції належать:

1. Відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання (ГРЗ) протягом трьох днів рахуючи з 10-го дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження (проведення додаткового ІФА чи ПЛР-тестування, – ред.).

"Якщо у вас, наприклад, 1 листопада з'явилися симптоми коронавірусної хвороби, ви навіть не робили ПЛР-тестування, нічого не робили. У вас є відповідна симптоматика. Такі випадки теж трапляються. Ви перебуваєте вдома, на самоізоляції. І потім через 10 днів, 10 числа у вас симптомів уже немає… ще рахуючи від цього три дні ви можете припиняти самоізоляцію, і припиняти, відповідно, лікарняний", – пояснив Степанов.

2. Відсутність клінічних проявів ГРЗ протягом трьох днів рахуючи з 10-го дня від дати взяття матеріалу при позитивному результаті COVID-19 методоп ПЛР без лабораторного обстеження.

"1-го числа у вас з'явилися симптоми, у вас взяли відповідний мазок, зробили тест, він позитивний… І потім так само рахуєте. На 10-й день вже немає симптомів, ще рахуєте три дні, і не потрібно потім робити лабораторне обстеження. Тобто, якщо вже немає проявів, на третій день, рахуючи з 10-го дня захворювання від дати встановлення діагнозу, теж ви можете припиняти самоізоляцію", – уточнив міністр.

3. Відсутність клінічних проявів ГРЗ за умови отримання одного негативного результату тестування методом ПЛР.

За словами Степанова, за наявності хоча б одного із критеріїв рекомендовано припиняти самоізоляцію, та припиняти лікування пацієнта. 

"Тобто, от я перелічив три. Будь-який – і можете припиняти самоізоляцію. Всі перелічені критерії є рівноцінними", – додав він.

Міністр наголосив також, що повторне тестування методом ПЛР з метою визначення наявності чи відсутності вірусу в організмі можна проводити не раніше, ніж через 10 днів від дати появи симптомів, або отримання першого позитивного результату на COVID-19 методом ПЛР.

"Але, як я вам перелічив, не обов'язкове є саме повторне тестування, щоб довести, що ви є вже тією людиною, яка одужала, і яка може припиняти самоізоляцію. І яка не може інфікувати будь-яку іншу людину", – підсумував очільник МОЗ.

Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров’я України змінило показання для госпіталізації, а також критерії одужання та визначення ступеню важкості перебігу COVID-19.

Читайте також: Україна на карантині до 31 грудня: Що відбувається (ХРОНІКА) 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"