Бородянський пояснив, як хоче боротись з дезінформацією і фейками

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський пояснив, як збирається регулювати інформаційну політику держави
 

Бородянський пояснив, як хоче боротись з…
Фото - НВ

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на інтерв'ю Бородянського виданню НВ.

"Наше завдання – ввести в законодавче поле України поняття "дезінформації", "небезпечної інформації". Передбачити, якими способами ми робимо превенції, тобто як ми зменшуємо можливість поширення такої історії. Коли я вперше про це сказав, то всі чомусь почули лише про кримінальну відповідальність і всіх це так збудило. Так, це крайній випадок. Що ми зараз визначили як критерій дезінформації? Це, наприклад, інформація, розміщена на замовлення. Це інформація, яка загрожує державним і громадським інтересам. Це неперевірена інформація", – пояснив міністр.

На його переконання є певні умови, коли журналіст звільняється від відповідальності за дезінформацію.

"Це складна історія. Ми розуміємо, що є люди, які усвідомлено беруть інформацію, створюють з неї продукт, який є дезінформацією, і маніпулюють громадською свідомістю. Ці маніпуляції загрожують національним інтересам України. Це зараз складний конструкт. Потрібно описати всі елементи цього конструкту, збалансувати його, але це явище, яке є" – заявив Бородянський.

"Ми не можемо закривати очі на це явище. Воно є, воно існує кожного дня. Його багато, і його кількість буде збільшуватися, тому що ми перебуваємо на передовій цієї інформаційної гібридної війни. Ми тут виробляємо ті смисли і ті рішення, які потім буде застосовувати світ. Коли нам кажуть, що якихось норм немає у світі – так у світі немає таких викликів, як у нас. Тому ми тут як демократичне вільне суспільство повинні знайти механізми, що захищають свободу з одного боку і захищають наш інформаційний простір з іншого боку", – пояснив він.

На думку міністра, все це робиться в інтересах журналістів.

"Це не історія проти [журналістів], а історія за – за безпеку інформаційного простору. За захист державності. За захист громадян від маніпулювання їхньою свідомістю. Світ змінився. У нас світ змінився за п’ять років, які ми прожили у війні і далі проживаємо. Сьогодні люди використовують маніпулятивні технології, прикриваючись свободою слова. Я вважаю, це обурливо. І суспільство, і держава, яка розуміє, що це є руйнівним для її існування, повинні шукати механізми захисту. Коли-небудь до цього моменту з суспільством відкрито обговорювалися такого роду законодавчі ініціативи? Такі складні речі, як захист свободи слова, захист інформації, – на перший погляд, неоднозначні.

На думку міністра, щойно якийсь інформаційний ресурс стає масовим – він повинен потрапляти під національне регулювання.

"В цьому немає нічого військового. Будь-яка свобода в демократичному суспільстві обмежена свободою іншої людини. Тобто свобода без обмеження – це анархія. Ми не можемо допустити анархію в інформаційному просторі" – заявив міністр культури, молоді та спорту.

Нагадаємо, 22 листопада Володимир Бородянський заявив, що вважає комунізм частиною української культури, тому проти перейменування кінотеатру "Жовтень".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme