Боротьбу з корупцією в Україні може очолити прокурор із США - ЗМІ

На посаду директора Національного антикорупційного бюро претендує колишній федеральний прокурор, помічник прокурора США Богдан Вітвицький, українець за походженням
Depo.Влада
26 грудня 2014 09:51
ФОТО: depo.ua
Боротьбу з корупцією в Україні може очолити прокурор із США - ЗМІ
Боротьбу з корупцією в Україні може очолити прокурор із США - ЗМІ

Цю інформацію ЛІГАБізнесІнформ підтвердили три незалежні один від одного джерела, знайомі з пошуком кандидатів, передає depo.ua.

За словами співрозмовників, переговори з ним ведуть представники Адміністрації Президента.

«Він не прийняв остаточного рішення, бо поки що не отримав гарантій незалежності посади», - розповідає особа, особисто знайома з Богданом Вітвицьким. Раніше його кандидатуру розглядали на членство в конкурсну комісію, яка обере директора Національного антикорупційного бюро.

Серед претендентів на місце головного борця країни з корупцією все ще залишається колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі. Його персону запропонував член конкурсної комісії Юрій Бутусов. За його словами, Саакашвілі поки що не прийняв остаточного рішення, оскільки чекає «більш конкретної пропозиції». Щоправда, для цього йому доведеться прийняти громадянство України і, відповідно до антикорупційних законів, вирішити питання із закриттям кримінальних справ проти себе на батьківщині.

Гіпотетично на посаду директора можуть претендувати грузини Давид Сакварелідзе і Гізо Углава, яким комісія з питань громадянства при президенті 22 грудня рекомендувала надати українське громадянство. І той, і інший у Грузії працювали заступниками головного прокурора та успішно займалися питаннями боротьби з корупцією. Однак прізвище Сакварелідзе джерела називають у числі кандидатів на посаду заступника глави ГПУ.

Всього, за словами члена конкурсної комісії Йосипа Зісельса, у списку можуть бути більше 10 претендентів.

Нагадаємо, у комісію з обрання голови Національного антикорупційного бюро увійшли: директор Європейського бюро по боротьбі з шахрайством Джовані Кесслер, екс-міністр культури Євген Нищук, правознавець Віктор Мусіяка. Це квота парламенту. За квотою президента в комісію призначені голова меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, правозахисник Євген Захаров, історик Ярослав Грицак. Кабмін делегував до комісії правозахисника Йосипа Зісельса, юриста Олександру Яновську, журналіста Юрія Бутусова.

Комісія пропонує президенту три кандидатури, він вибирає одну і виносить на розгляд Верховної Ради. В Адміністрації Президента обіцяють запустити роботу бюро вже в січні.