Боги популізму: Що обіцяють партії найбіднішим виборцям

В своїх програмах політики не перестають сулити довірливим виборцям неабиякі вигоди - тільки б голосували правильно

УНІАН

Лідери політичних рейтингів на виборах 2019 року виборюють популярність усіма доступними засобами. Серед таких - численні обіцянки. Політики не гребують вдаватись навіть до печерного популізму, обіцяючи буквально золоті гори - роздачу природних ресурсів, списання боргів, дармову медицину, гроші за дітей, монетизовані пільги і багато інших солодких "плюшок". Якщо бодай третина з цих обіцянок буде реалізованою, українські пенсіонери та інші соціально незахищені люди опиняться у списку найблагополучніших у світі. Depo.ua пропонує разом з кадидатами від партій-лідерів помріяти про майбутнє процвітання.

"Голос"

Партія Святослава Вакарчука "Голос" у своїй програмі займається швидше констатацією, аніж програмуванням. 

"Голос" зазначає, що прагне змінити соціальну сферу в Україні. "Для цього зробимо політику якіснішою, раціональнішою. Ми застосуємо сучасні цифрові технології та європейські підходи до управління".

У програмі міститься намір зробити соціальну допомогу адресною, щоб її отримували ті, кому вона дійсно потрібна. Пенсіонерів поступово переводитимуть на накопичувальну систему пенсійного забезпечення. 

Займуться і проблемами у сфері усиновлення, щоби держава сприяла всиновленню важкохворих дітей для того, щоб створити для них краще майбутнє.

Партійці Вакарчука наполягають, що їхньою метою є, зокрема – справедлива плата за необхідні медичні послуги для пацієнтів на всіх рівнях допомоги — як у сімейного лікаря, так і у спеціалізованих лікарнях (на стаціонарі). "Нелюдські умови у медичних закладах відійдуть у минуле. Лікар зможе отримувати гідну винагороду за якісні медичні послуги, а не шукати додатковий заробіток в Україні або за її межами", - пообіцяли в "Голосі".

Вакарчук і його соратники збираються запустити в роботу електронну систему eHealth: особистий електронний кабінет пацієнта. Буде розширено державне фінансування ліків: держава має повністю покривати потребу в лікуванні усіх важких хронічних хвороб. Також тут збираються врегулювати фармацевтичний ринок, щоб отримати справедливі ціни на якісні ліки та захистити українців від фальшивих і неефективних препаратів. 

"Батьківщина"

Програма партії "Батьківщина" прописана в притаманному Юлії Тимошенко стилі. Причому багато обіцянок, особливо в соціальній сфері, кочують з програми до програми цієї партії вже протягом тривалого часу.

Отже, у Тимошенко обіцяють пенсіонерам справедливу пенсію, яка, як мінімум, не буде менше прожиткового мінімуму. Пенсійна система буде накопичувальною. Збереження пенсійних внесків гарантуватиметься державою.

Знову, як і під час виборів 2014 року, "Батьківщина" продовжує обіцяти "справедливі тарифи". Причому ціну на газ моментально знизять у два рази. Щось подібне лунало від Тимошенко кандидата в президенти на весняних виборах.

Програма партії передбачає запровадження обов’язкового медичного страхування. Але щоб ядерному електорату "Батьківщини" не було гірко від необхідності платити страхові внески, їх обіцяють брати з роботодавців. Яким, у свою чергу, обіцяють удвічі зменшити податкове навантаження на їх підприємства.

Не оминули у "Батьківщині" і питання підтримки сімей з дітьми. "Ми повернемо виплати на народження дитини, які були раніше: 50 тис. гривень – при народженні першої дитини, 100 тис. гривень – при народженні другої дитини, 150 тис. гривень – при народженні третьої дитини та всіх наступних дітей", – пишуть автори програми.

"Опозиційна платформа - За життя"

Беззаперечним лідером за глибиною популізму своїх обіцянок є партія "Опозиційна платформа - За життя". Авторам передвиборчої програми партії Бойка-Медведчка-Рабіновича вдалося навіть перевершити "маму українського популізма" Юлію Тимошенко, оскільки навіть вона постидалася обіцяти тотальне списання боргів. 

Аби схилити виборців на свій бік достойники з проекту Медведчука також обіцяють за першу дитину 100 тисяч гривень. За другу та третю відповідно 200 і 400 тисяч гривень. Газ продаватимуть населенню не дорожче 3800-4000 гривень за куб. При цьому населенню спишуть заборгованість за житлово-комунальні послуги і встановлять справедливі субсидії.

За "синіх" мінімальний прожитковий мінімум, мінімальна зарплата та мінімальна пенсія зростуть до 7000 гривень.

Медицину, щоправда, зробити безкоштовною не обіцяють, а вестимуть нас до страхової - за рахунок роботодавців, яким пом'якшать податковий тягар.

"Європейська солідарність"

У Порошенка можуть собі дозволити менше обіцяти і більше вихвалятись "досягненнями". Зокрема, досягненням в "ЄС" вважають започатковану медичну реформу. Її збираються продовжувати і сподіваються, що вона забезпечить "зростання тривалості і якості життя".

Пенсіонерам та іншим нужденним прямо також нічого не обіцяють. Але обіцяють підвищувати їм пенсії та допомогу, коли зростатимуть надходження до бюджету.

В партії Порошенка вважають, що потрібно розширювати коло середнього класу. А для "найбільш професійних, відповідальних та патріотичних громадян" працюватимуть соціальні ліфти.

"Слуга народу"

Лідер електоральних симпатій, президентська партія "Слуга народу", не уникла спокуси позмагатись у популізмі зі своїми суперниками.

В партії Зеленського обіцяють всім дітям видавати на індивідуальні рахунки "частку від експлуатації природних ресурсів". 

Як і більшість інших учасників перегонів, команда Зе впроваджуватиме накопичувальну систему пенсійного забезпечення, а всі пільги переведуть у грошову форму

Медицину "слуги народу" зроблять страховою, а медичне страхування - обов'язковим.

Також скасують "корупційний механізм повторної сертифікації ліків". І вірять, що так буде знищенко фармакологічну мафію.

Всю медичну документацію переведуть в електронну форму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна