Богдан чи Ляшко: Як на окрузі загиблого Давиденка можуть влаштувати великі проблеми Єрмаку

За різними джерелами, на дочасних виборах в окрузі 208, що на Чернігівщині, у борні за мандат можуть зустрітися екс-очільник Офісу президента Андрій Богдан і головний "радикал" Олег Ляшко. Але можливі й інші цікаві учасники

Політичний оглядач
Богдан чи Ляшко: Як на окрузі загиблого…

Після загибелі депутата Валерія Давиденка у парламенті з’явилося вакантне місце. Але для того, щоб його зайняти, необхідно виграти вибори в 208-му окрузі Чернігівської області. До складу цього округу входять Бахмацький, Борзнянський, Куликівський, Менський, Талалаївський райони і частина Ічнянського району. Минулого року покійний нині Давиденко обіграв тут "слугу" Антона Панченка, третім до фінішу прийшов висуванець "Батьківщини" Костянтин Бровченко. А пропрезидентська партія обійшла "Батьківщину", третіми були "радикали".

208-й округ раніше називали "округом Ляшка". У 2012 році Олег Валерійович "виніс" тут Михайла Голицю, доволі заможного суперника, а його партія лише на 4% поступилася лідерові - "Батьківщині". Правда, вже за два роки, на дочасних виборах 2014-го, висуванець "радикалів" Павло Шимко набрав тут трохи більше 10%, пропустивши вперед не лише Давиденка, але й самовисуванця Валентина Запорощука. А от партія Ляшка взяла перше місце, набравши майже 24%. І треба сказати, що це був єдиний округ в країні, де "радикали" тоді перемогли.

Після непотрапляння "ляшківців" до нинішнього парламенту їхній лідер помітно пішов у тінь. Він з’являється в ефірах переважно каналів "Україна 24" і "112", коментує резонансні теми – енергетику, карантин. Проте колишньої активності в медіа вже нема. І тут випав шанс повернутися у велику політику, здобувши депутатський мандат у колишньому "своєму" мажоритарному окрузі.

Проте, за даними джерел, конкурентом йому може стати Андрій Богдан. Після звільнення з посади голови Офісу президента він нагадував про себе або у світських хроніках, або різними дописами у соцмережах, або кумедними витівками. Остання – побиття кози (чи козла) у столичному зоопарку. Нагадаємо: днями в мережі з’явилося відео, на якому колишня права рука президента Зеленського тримає на руках маленьку собачку, смикає козу за вухо, а потім б’є її долонею по голові. Це все він супроводжує коментарем "козлина ти дурна". Після цього Богдан сфотографувався із твариною і покатав свого песика на іншій козі. Через це адвокат Олексій Шевчук ініціював проти екс-чиновника кримінальне провадження за жорстоке поводження з тваринами. Тут згадалася історія з Олегом Ляшком, який цілував корову. Тож якщо вони з Богданом дійсно зійдуться на виборах, виборці не сумуватимуть.

Та коли для Ляшка обрання на мажоритарному окрузі можна розглядати як повернення у велику політику, то у потенційному балотуванні Богдана простежуються інші мотиви. Приміром, це може бути використано в якості троллінгу його змінника на Банковій Андрія Єрмака. Подейкують, що "Слуга народу" на 208-му окрузі серйозного кандидата не виставлятиме, або і взагалі можливе повторення історії з виборами у харківському 179-му окрузі, де пропрезидентська партія зняла з перегонів свою висуванку Вікторію Алєксєйчук. Що відкрило шлях до перемоги екс-очільниці Харківщини Юлії Світличній. Натомість, не афішуючи, Банкова може зробити ставку на Ляшка. Лояльність до якого з боку Рината Ахметова експерти прослідковують вже досить давно. Останнім часом Ринат Леонідович потоваришував із владною командою, люди, яких із ним пов’язують, увійшли до складу уряду на чолі з Денисом Шмигалем. Інакше кажучи, у випадку, якщо Ляшко піде на вибори, особливого резону виставляти проти нього сильного "слугу" немає. Із таких домовленостей, в разі їх досягнення, і може скористатися Богдан. Тільки його мішенню стане не стільки Ляшко, як Єрмак. Останньому дісталося від нардепа Гео Лероса (того пов’язують з Богданом), який оприлюднив відеозаписи нібито "договорняків" брата голови ОП щодо кадрових призначень у владні кабінети. Цей скандал у медіа стих, проте осад лишився. І цей осад під час передвиборної кампанії можна підняти на поверхню. Та ще й додати нові подробиці про можливі кулуарні домовленості.  

Хоча, боротися лише аби боротися – навряд чи програма максимум для Богдана. Він може вибори і виграти, але для цього потрібна підтримка медіа, розкручених спікерів та інтерес фінансових груп. Чи стане тут йому в нагоді колишній патрон Ігор Коломойський? Не виключено, враховуючи його незацікавленість у подальшому посиленні Ахметова, особливо в енергетичній сфері. Інакше кажучи, у тому, щоб утерти носа Єрмаку, Ахметову чи й самому Зеленському можуть збігтися інтереси багатьох гравців. Навіть тих, хто тримає на Богдана образу.

Але тут слід пам’ятати про два важливі нюанси. Перший – коли відбудуться дочасні вибори на 208-му окрузі. Центрвиборчком може не поспішати з їх призначенням. У згаданому 179-му окрузі вибори відбулися 15 березня цього року, а Олексій Кучер склав свої депутатські повноваження заради керівництва Харкіщиною 3 грудня. 13 грудня ЦВК прийняла рішення про проведення проміжних виборів. Тобто, між її рішенням і днем голосування пройшло 3 місяці. Наразі рішення Виборчої комісії про призначення довиборів у 208-му окрузі нема.

Можна припустити, що проводити проміжні вибори до ВР на одному окрузі до загальнодержавних місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня, владі невигідно. Адже до перегонів на Чернігівщині буде прикуто багато уваги, а, значить, опоненти Зе-команди, завдяки цій події, отримають зручну нагоду для масованої критики влади. Що обов’язково відобразиться на загальному рейтингу "слуг" та на їх здобутках під час місцевих виборів. І якщо Ляшко чи Богдан, в разі балотування, не критикуватимуть Зеленського й Шмигаля, то будуть інші. Округи звільняються не часто, наступного разу доведеться чекати довго. Тож у 208-му може бути ще та штовханина з кандидатів. І це - другий нюанс.

Зараз багатьох свататимуть на цей округ. У Телеграм-каналах пишуть про екс-"радикала" Ігоря Мосійчука. Виставлятимуть своїх і від Юлії Тимошенко, чия партія має на Чернігівщині непогані позиції, не оминуть нагоди і в "ЄС", "ОПЗЖ" і так далі. Бо тут не так важливо отримати "багнет" для фракції, як скористатися шансом підняти рейтинги перед місцевими виборами. Тому цікаво подивитися, із якого політичного табору буде найбільше вимог до Центрвиборчкому визначитися з датою. І що на це відповідатимуть із "зеленого" табору.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme