Битва за "Прозоро". Чому антикорупціонери почали виступати проти українського виробника?

Міністр економіки Ігор Петрашко зробив заяву, що в критерії при державних закупівлях має входити не лише ціна, але й локалізація виробництва в Україні

Битва за "Прозоро". Чому антикорупціонер…

Це відразу обурило антикорупціонерів.

Про які гроші йде мова? 

Це приблизно 640 млрд грн. Це ті гроші, які тратяться всіми органами влади і держпідприємствами на свою діяльність. 

Чи справді все купують іноземці?

Згідно з даними Прозоро менше 3% підприємств зареєстровано не в Україні. І це головний аргумент антикорупціонерів. В той же час, що це за компанії (виробники, посередники чи просто "передасти") Прозорро не цікавить. Їх цікавить лише ціна.

Чи так погано, що купуємо щось дешевше, навіть, якщо воно іноземне?

Класичний приклад закупівля трамваїв для Києва, коли контракт на 1 мільярд з різницею в 1 тисячу гривень виграла не украінська, а польська компанія. Зараз Дніпро купує іноземні тролейбуси, хоча ледь дорожчі випускаються в цьому самому Дніпрі. Купуючи іноземне, ми втрачаємо робочі місця і податки.

Чому так багато говориться про дороги і проблеми з їхнім будівництвом?

На кожну гривну, яка вкладається в будівництво доріг, українська економіка отримує приблизно 10-11 копійок. На 90% ми дозуємо іноземні економіки. Тому насправді, велике будівництво не має жодного економічного ефекту для нас. 

Чому антикорупціонери виступають проти локалізації виробництва в Україні і готові боротися проти, так званих, нецінових критеріїв в Прозоро?

Перш за все вони всі на словах відстоюють лібертаріанську систему, яка говорить, що ринок сам все врегулює (про протекціонізм в ЄС і США вони завжди мовчать. По-друге, вся їхня діяльність зводиться до тези, що підтримка вітчизняного крупного виробника - це апріорі корупція. Тому, вони будуть весь час виступати проти локалізації і преференцій. 

Чи вдасться виграти бій у антикорупціонерів за розвиток вітчизняного бізнесу?

Все залежить від консолідованої позиції уряду і офісу Президента. Хоча, не виключено, що антикорупціонери почнуть звертатися до МВФ з вимогами не допустити розвиток українського бізнесу під гаслами боротьби з корупцією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme