Бігус має тиждень, аби спростувати поширений наклеп про екс-розвідника Семочка

Апеляційний суд Києва зобов'язав журналістів програми "Наші гроші" - спростувати інформацію, поширену в сюжеті про колишнього першого заступника глави Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочко

Журналіст відділу новин

Про це йдеться у сюжеті програми "Подробиці" телеканалу Інтер. 

В одному із випусків, медійники начебто викрили експосадовця та його родичів на російському громадянстві, бізнесі в окупованому Криму та багатомільйонному майні. Але підтвердження цій інформації від "Бігус Інфо" - суд не знайшов. 

"Тоді на підставі даних журналістів про нібито незаконні дії Семочко, проти нього розпочали кримінальні провадження. Згодом їх закрили через "відсутність події злочину", а сам експосадовець - подав на медійників до суду, який виграв", - йдеться у сюжеті. 

Оскаржити рішення першої інстанції про наклеп – журналісти Денис Бігус та Леся Іванова не змогли. 

Тож тепер редакція має тиждень, аби публічно спростувати розповсюджену інформацію.

За словами адвоката позивача Катерини Смирнової, на спростування свого наклепу "Бігус Інфо" має 10 днів. 

"Апеляційний суд (26 березня, - ред.) залишив без змін рішення суду першої інстанції, яким встановлено, що журналістами було поширено недостовірну, негативну інформацію про Сергія Семочка, яка завдала шкоди його особистим немайновим правам. 

Тож чекаємо від журналістів спростування неправдивої інформації, яке, до речі, повинно відбутися не пізніше 10 днів із дня набрання судовим рішенням законної сили", - зауважила вона. 

Згідно тексту рішення суду "Бігус Інфо" зобов’язані спростувати, зокрема, такі бездоказові звинувачення на адресу Семочка: 

  • "щодо незаконного втручання, як одного з керівників Служби безпеки України, в діяльність суб`єктів державних закупівель медичних препаратів для діалізу, яке призвело до призупинення цих закупівель та смерті людей;
  • щодо вимагання та отримання від суб`єктів державних закупівель медичних препаратів незаконної винагороди;
  • щодо наявності в членів родини Семочка у власності нерухомого майна загальною вартістю близько 8 мільйонів доларів США;
  • щодо наявності у 8 членів родини Семочка подвійного громадянства, у тому числі, громадянства російської Федерації та систематичного відвідування ними тимчасово окупованої території АР Крим".  

В рамках судового процесу журналісти намагалися переконати суд у тому, що їх твердження про начебто незаконну діяльність екс-посадовця буцімто були "оціночними". Крім того, захисники "Бігус Інфо" почали заперечувати, що взагалі їх сюжет стосувався  Семочка і запевняли, що він нібито "стосувався роботи СБУ" в цілому. 

"Критикувалась Служба безпеки України, а не особисто позивач", - йшлося у відзивній заяві авторів сюжету про Семочка. Такі аргументам суд підтвердження не знайшов.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme