Безсмертний про заяву Путіна: Повний абсурд і правова нікчемність

Заява президента Росії Володимира Путіна про особливий порядок самоврядування на Донбасі є спробою дестабілізувати ситуацію по всій Україні
Depo.Влада
11 січня 2016 21:57
ФОТО: depo.ua

Про це заявив представник України в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи в Мінську Роман Безсмертний, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

Говорячи про Мінський процес і позиції Путіна, які у даному випадку озвучені Путіним в інтерв’ю німецькому виданню Bild, Безсмертний зазначив, що нічого нового не почув.

“Те, що сказано у цьому інтерв’ю, я чув кожного разу, з’являючись на перемовинах у політичній підгрупі (у Мінську)”, - сказав представник України у політичній підгрупі.

При цьому він зауважив, що на такі заяви є дуже проста відповідь з українського боку.

“Це справа українського народу визначати конституційний режим і уповноваженого ним на те органу – Верховної Ради України. І жоден регіон, жодна країна не вправі диктувати, що українському народу і уповноваженому на те органу робити із Конституцією, і в якому змісті її приймати”, - наголосив Безсмертний.

Разом з тим він заявив, що якщо звернути увагу на думку поважних експертів з конституційного права у світі, то вони скажуть, що “основне завдання будь-якої Конституції – це стабільність, створення стабільного політичного режиму”.

“Виходячи з цієї ключової тези стосовно призначення Конституції, сказане Путіним є повним абсурдом і правовою нікчемністю. Тому що воно закладає по суті основи для постійної дестабілізації всередині України”, - підкреслив представник України у політичній підгрупі.

За словами Безсмертного, “на ключовій події, яка відбулася згідно рішення “нормандської четвірки”, а це була берлінська конференція, в якій брали участь відомі європейські конституціоналісти… було абсолютно чітко сказано про те, що це справа українського народу і парламенту як уповноваженого органу”.

Представник України в контексті призначення Конституції до необхідності стабільності також відніс територіальну цілісність та права людини.

“У цьому відношенні Україна повністю виконує вимоги Мінських домовленостей, тому в даному випадку сказане Путіним, воно повністю суперечить, по-перше, тому, що зроблено з українського боку, і тому. що планується зробити. Це власне трактування Кремлем Мінських домовленостей”, - наголосив Безсмертний.

Відповідаючи на запитання, чи можна слова Путіна розуміти як відмову РФ повертати Україні контроль над кордоном, Безсмертний сказав, що “з точки, скажімо, побажань Кремля, я би з вами погодився, що десь у підтексті там звучить і виглядає як певний шантаж - або ви це зробите… то ви тоді отримаєте…”.

При цьому він зазначив, що мова йде про політичну волю.

“Це вже політична воля обирати той чи інший варіант, і це ще більше доводить, що вимоги певного інтегрування у Конституції відповідних норм не є спробою стабілізувати ситуацію і розв’язати конфлікт, а навпаки – поширити цю дестабілізацію на усю територію України”, - сказав Безсмертний.

Водночас він зауважив, що це не означає, що така теза суперечить мінському формату.

“Скоріше за все, це тактичний прийом із використанням певної інтерпретації домовленостей”, - вважає Безсмертний.

Нагадаємо, Путін в інтерв'ю німецькому виданню Bild заявив, що за Мінськими угодами відновлення повного контролю України над державним кордоном має відбутися за умови проведення Конституційної реформи.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада