Береза "засвітив" Мартиненка та Гонтареву у звіті про корупцію у владі

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Борислав Береза заявив, що нардеп "Народного фронту" Микола Мартиненко має стосунок до корупційних порушень в держкомпанії "Енергоатом"
Depo.Влада
15 травня 2015 14:38
ФОТО: depo.ua

Звітуючись про діяльність робочої групи з розслідування фактів корупції Кабінету міністрів, Береза загадав і голову Національного банку Валерію Гонтареву, повідомляє depo.uа.

"Департаментом внутрішнього аудиту "Міненерговугілля" була проведена позапланова перевірка окремих питань фінансово-господарської діяльності "Енергоатому", були встановлені численні перевитрати та інше... Під стенограму співробітники заявили, що загальновідомо, що багато років афілійований вплив на ці підприємства має чинний нардеп від "Народного фронту", голова паливно-енергетичного комітету Верховної Ради Микола Мартиненко", - сказав Береза.

За його даними, було замовлено аудиторських послуг на суму 1 млрд 422 млн грн.

Гонтареву Береза згадав, розповідаючи про ВАТ "Аграрний фонд".

"У вересні 2014 р. Мінфін сформував статутний капітал ПАТ "Аграрний фонд" шляхом перерахування суспільству облігацій внутрішньої державної позики номінальною вартістю 5 млрд грн... ПАТ "Брокбізнесбанк" та ВАТ "Аграрний фонд" від імені та в інтересах якого діяло ТОВ "Інвестиційний капітал" (фактичний керівник Валерія Гонтарева) на підставі договору на брокерське обслуговування уклали договір купівлі-продажу облігацій внутрішньої позики на умовах зворотного викупу (операція РЕПО)", - сказав Береза, додавши, що при цьому 2 млрд грн були "втрачені для України".

У свою чергу лідер фракції "Блок Петра Порошенко" Юрій Луценко звинуватив Березу у наданні неправдивої інформації щодо аграрної компанії "Аграрний фонд" та Національного банку України. За словами Луценка, у звіті робочої групи з корупції немає даних про зернову компанію і Національний банк.

Нагадаємо, що в парламенті працює робоча група під керівництвом позафракційного Борислава Берези, яка розслідує заяви колишнього голови Держфінінспекції Маколи Гордієнка про корупційні схеми в уряді. Береза сьогодні також звинуватив компанію голови депутатської групи "Воля народу" Ігоря Єремеєва у завданні збитків державі на сотні мільйонів гривень.