Бахматюк: В Кабміні нас підтримують не через любов, а щоб повернути державні гроші

Кабінет міністрів і Фонд гарантування вкладів фізичних осіб підтримують UkrLandFarming в питанні реструктуризації заборгованості виведених з ринку банків "Ві Ей Бі" і "Фінансова ініціатива" перед державою

Про це в інтерв'ю проекту AgroPolit.com "Без Гриму" заявив голова ради директорів агрохолдингу UkrLandFarming Олег Бахматюк, передає Depo.ua.

За його словами, "після останніх спілкувань логіка підказує, що і в Кабміні є розуміння - існує тільки сухий прагматизм, незважаючи на те, любить Бахматюка прем'єр-міністр чи навпаки".

"Адже потрібно щось робити, якщо є компанія, яка платить більше 2 млрд грн податків до бюджету, понад 2 млрд грн орендної плати пайовикам, виробляє продукції на $800-900 млн, експортує її - і це реальна продукція, яка не "купи-продай". Це те, що формує підвалини держави", - заявив бізнесмен.

За словами Бахматюка, є два варіанти: "можна все зламати і зруйнувати або відбудувати і не втратити. Ми ж не говоримо, що не брали кредити в банках. Але як їх повернути - можуть бути різні варіанти: можна відрубати руки, ноги, а потім сказати: "Навіщо такому організму жити?". Що і було зроблено тієї банківською системою".

"Найкраще оцінити ситуацію допоможе час. Ми в даному випадку діємо цивілізовано: якщо власник взяв на себе більшу міру відповідальності, ніж мав кредитів, то його повинні підтримати, щоб зберегти побудовану компанію. Ми бачимо, що Кабмін і ФГВФО нас підтримують. Існує розуміння - не через велику любов до Бахматюка, а тому, що держава хоче повернути видані гроші. Сподіваюся, що Нацбанк буде мислити такими ж категоріями", - підсумував він.

Нагадаємо, раніше UkrLandFarming звернувся до Нацбанку і Фонду гарантування вкладів з пропозицією реструктуризувати борги виведених з ринку банків "Ві Ей Бі" і "Фінансова ініціатива" перед державою. У компанії на сьогодні працює близько 37 тисяч чоловік, підприємства холдингу є фінансово стійкими, регулярно погашають борги перед зовнішніми кредиторами (більше $500 млн за останні три роки), виплачують зарплату, а обсяг виробленої продукції в еквіваленті сягає 1,5% ВВП України.

Експерти відзначали, що досягнення НБУ і UkrLandFarming компромісу щодо реструктуризації позик стало б хорошим сигналом як для внутрішніх, так і для іноземних інвесторів, оскільки продемонструвало б бажання регулятора йти на компроміси заради зростання економіки. Крім того, прикладу UkrLandFarming могли б послідувати і акціонери інших банків.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme