Аваков розкрив деталі та строки реформування української міліції

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков представив концепцію першочергових заходів з реформування системи правоохоронних органів
Depo.Влада
22 жовтня 2014 15:45
ФОТО: depo.ua
Аваков розкрив деталі та строки реформування української міліції
Аваков розкрив деталі та строки реформування української міліції

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на прес-службу відомства. 

За словами Авакова, метою розробленої Концепції є перетворення МВС у цивільне правоохоронне багатопрофільне відомство з чітким розмежуванням політичної та правоохоронних функцій.

«Для виконання цих функцій передбачається створення центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується міністром внутрішніх справ: Національної поліції; Національної гвардії; Державної міграційної служби; Державної прикордонної служби; Державної служби з питань надзвичайних ситуацій», - заявив міністр.

Згідно з Концепцією, МВС стає відкритим політичним органом управління зазначених центральних органів (так званим - Home office), які не входять у апарат МВС і мають самостійні управлінські апарати.

За словами Авакова, передбачається деполітизація правоохоронних органів. За міністром залишається політична функція. За керівниками правоохоронних структур, які входитимуть до складу системи Міністерства - професійна.

Крім того, МВС буде демілітаризовано. У погонах залишаться лише працівники, які виконують практичні функції у сферах правоохоронної діяльності, захисту конституційного ладу та територіальної оборони, захисту державного кордону, цивільного захисту населення та пожежно-рятувальної справи.

«Також передбачається децентралізація, супроводжувана скороченням значної кількості підрозділів зі спорідненими і дублюючими функціями і їх реорганізація. (Підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю, ветеринарної, транспортної міліції і т.д.). Буде переглянутий статус Державної автомобільної інспекції, розширено повноваження дільничних інспекторів та патрульної служби. Зменшиться кількість спеціальних підрозділів, натомість - буде створений один універсальний», - заявив міністр.

Буде запроваджена європейська модель підбору і навчання кадрів, який здійснюватиметься прозоро, на конкурсній основі, з урахуванням думки громадськості.

Реформувати МВС Аваков планує у два етапи:

Перший етап (2014):

- Функціональні та організаційні перетворення апарату МВС;

- Ліквідація дублюючих підрозділів та об'єднання структурних підрозділів зі спорідненими завданнями та функціями;

- Розробка і прийняття нової редакції Закону України «Про загальну структуру і чисельність Міністерства внутрішніх справ України».

Другий етап (2015 - 2016 роки):

- Розробка і прийняття нової законодавчої бази з урахуванням європейських норм і стандартів;

- Реалізація інституційних і функціональних перетворень і внесення змін після прийняття нових редакцій законодавчих актів;

- Здійснення організаційних заходів, спрямованих на стале, ефективне і злагоджене функціонування нової моделі побудови органів внутрішніх справ.

Також впроваджуватимуться сучасні автоматизовані інформаційні та телекомунікаційні технології. (Система єдиного документообігу, засоби відеофіксації, термінали реєстрації відвідувачів, системи безготівкової оплати штрафів).