Аваков: Фірташа буде затримано, як тільки він прибуде в Україну

Після прибуття в Україну олігарх Дмитро Фірташ буде затриманий за фактом звернення Мінюсту США в Генпрокуратуру України
Depo.Влада
29 листопада 2015 14:05
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, передає depo.ua.

"Завершили консультації з колегами з США. Заручившись підтримкою Генпрокурора України, звернувся до них з офіційним листом", - зазначив Аваков та оприлюднив текст листа.

Як зазначається у листі, МВС володіє інформацією про наміри Фірташа, який розшукується США відповідно до червоної картки Інтерполу номер 2014/11752, контроль №: А-2043/3-2014 про оголошення в міжнародний розшук для кримінального переслідування, найближчим часом прибути до України. Дана інформація підтверджується оперативними джерелами, а також розповсюджується в засобах масової інформації.

"Відповідно до вимог ст. 25 Конституції України громадянин України не може бути виданий іншій державі. У той же час, на підставі положень ч. 3 ст. 10 Кримінального кодексу України, наша держава може перейняти кримінальне провадження, в якому судовими органами іноземної держави не ухвалено вирок, щодо громадян України, які вчинили злочин за її межами, але які не можуть бути видані іноземній державі, якщо діяння, у зв’язку з яким запитується передача кримінального провадження, згідно з Кримінальним кодексом України визнається злочином. Діяння, в яких звинувачується Фірташ, в Україні також є кримінально караними.

Хочу зазначити, що згідно з положеннями ч. 11 ст. 44 Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти корупції від 31.10.2003, яка ратифікована як США, так і Україною, компетентні органи США можуть звернутися до компетентних органів України з проханням перейняти кримінальне провадження щодо Фірташа та здійснити у ньому розслідування у такий самий спосіб, як і у випадку вчинення будь-якого іншого тяжкого злочину відповідно до внутрішнього права України", - йдеться у зверненні.

"Інформуємо, що у разі надходження вищезазначеного прохання компетентні органи України готові забезпечити швидке, повне та неупереджене розслідування і судовий розгляд згаданого кримінального провадження.

Крім того, відповідно до положень ст. 597 (Тримання під вартою особи до отримання запиту про перейняття кримінального провадження) Кримінального процесуального кодексу України за клопотанням компетентного органу США громадянин України Фірташ, щодо якого буде направлений запит про перейняття кримінального провадження, може бути взятий під варту на території України на строк до 40 діб", - йдеться у повідомленні.

"Згідно ст.597 КПК України, а також ратифікованої Україною в 2006 році, конвенцією ООН проти корупції - Генпрокуратура України, у відповідь на відповідне клопотання Мін'юсту США - дасть вказівки Національної поліції України, у разі прибуття на територію України - провести затримання Дмитра Фірташа на 72 години, протягом яких буде оформлено відповідне рішення про 40 денному арешті, аж до передачі всіх матеріалів провадження, або ряду епізодів за пред'явленими США Фірташу звинуваченнями", - пояснив Аваков. 

Нагадаємо, 25 листопада представники олігарха Дмитра Фірташа заявили, що він має намір вже наступного тижня повернутися в Україну

У МВС України заявили, що наразі немає кримінальних проваджень, в яких бізнесмен Дмитро Фірташ проходить як підозрюваний, і причин для арешту немає, але є справа стосовно компанії Ostchem, в якій він викликався на допит, як свідок. 

Читайте також: Скільки разів Фірташ повертатиметься до України

Більше політичних новин чита