Арестович розповів, яке питання щодо Донбасу можуть винести на референдум

Питання про зміну територіальної цілісності не може виноситися на референдум, але відповідно до законодавства, можна поставити інше питання по Донбасу

Олександра Поліщук
Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас

Про це розповів спікер української делегації в Тристоронньої контактній групі Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Наш", передає Depo.Донбас.

Він нагадав, що президент Володимир Зеленський чітко позначив: якщо постане питання радикальної зміни порядку Донбасом - вирішувати буде український народ на референдумі.

За словами Арестович, питання може бути сформульований відповідно до закону про референдум.

"Територіальних змін не буде, але може бути, наприклад, поставлено питання, чи визнаємо ми контроль Російської Федерації, перекладаючи на неї відповідно до п.53 Женевської конвенції повну відповідальність за окуповані території... Ми можемо запитати, чи визнаєте ви це (окупацію територій) і розриваємо чи соціально-економічні зв'язки, перекладаючи повну відповідальність на Російську Федерацію", - пояснив спікер української делегації в ТКГ.

Він уточнив, що поки зберігається виплата пенсій і соціальних допомог мешканцям тимчасово окупованих територій, і це захищена стаття бюджету. "Інша справа, що не всі можуть отримати, тому що Росія їх не випускає звідти", - додав Арестович.

Він не виключив, що в разі повного розриву зв'язків з ОРДЛО українці не зможуть перетинати лінію дотику.

"Повна відповідальність буде покладена на Російську Федерацію. Це передбачено нормами міжнародного права, а у нас в країні пріоритет міжнародного права над національним", - зазначив Арестович.

Він підкреслив, що це важке рішення, але повної ізоляції, швидше за все, не буде, громадяни будуть продовжувати спілкуватися з родичами. Підтвердженням цьому він назвав недавню скасування штрафів за виїзд з ОРДЛО через Росію.

Арестович також заявив, що Мінські угоди не обов'язкові до виконання, так як є доброю волею обох сторін. Втім наразі альтернативи немає.

"Всі вважають Мінські угоди безальтернативними і вони мають бути виконані обов'язково. Це не так. Мінські домовленості є доброю волею сторін. Це міжнародно-правовий договір, який не має зобов'язуючого характеру. Це означає, що він виконується лише коли є дві доброї волі сторін. Це не означає, що він не може бути змінений чи модернізований, він просто безальтернативний", - розповів він.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme