Арахамія заявив, що Рада ухвалила 99,9% того, що потрібно для початку перемовин про вступ України до ЄС

Голова фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія заявив, що Верховна Рада ухвалила всі необхідні законопроєкти, потрібні для початку перемовин про вступ України до Європейського Союзу

Про це він написав у Telegram, передає Depo.ua.

Арахамія зауважив, що сьогодні, 21 вересня, парламент завершив розгляд євроінтеграційного законопроєкту про національні меншини, а також розглянув у першому читанні законопроєкт щодо політично значущих осіб (PEP). Він додав, що це "специфічний документ" і щодо нього є багато дискусій. Водночас очільник фракції впевнений, що Рада опрацює законопроєкт і за декілька тижнів ухвалить його у другому читанні. 

"І на цьому все — парламент свою домашню роботу виконав. Ми передаємо естафету Кабінету Міністрів і будемо допомагати уряду у всьому, де потрібна буде наша підтримка", — наголосив депутат.  

Нагадаємо, у червні Європейська комісія оголосила свою першу усну оцінку Україні як країні-кандидату в члени Євросоюзу. Рада ЄС вважає, що поки Україна виконала два кроки з семи, які запропонувала Єврокомісія.

У ЄС вважають, що Україна вже здійснила реформу судової системи зі створенням Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, "які вже працюють, із процесом відбору на основі заслуг". Також українська влада привела законодавство про ЗМІ в повну відповідність до європейської директиви.

Крім того, Україна досягла значного прогресу в реформі Конституційного Суду. Тут українська влада "виконала більш ніж половину потрібної роботи". Щодо інших чотирьох кроків, то Україна, за оцінкою ЄК, виконала поки менш як половину потрібної роботи. Ідеться про боротьбу з корупцією, боротьбу з відмиванням грошей.

Тоді Стефанішина зазначила, що Україна розраховувала на вищу оцінку від Єврокомісії. А втім, віцепрем’єр-міністерка вважає, що для Єврокомісії визнання менш ніж за рік після набуття статусу кандидата будь-якого прогресу є безпрецедентним. Окірм того, вона переконана, що Україна буде готова до членства в ЄС у найближчі два роки.

Уже в жовтні Єврокомісія має надати звіт з оцінкою виконання Україною семи кроків на шляху до вступу в ЄС. В уряді прогнозують, що закрити всі сім блоків на 100% не вдасться, але Україна матиме "солідний бекграунд" по кожному з них.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme