Апеляційний суд Одеси виправдав Сергія Стерненка

Апеляційний суд міста Одеса виправдав активіста Сергія Стерненка

Апеляційний суд Одеси виправдав Сергія С…
Фото: Depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на дописи самого Стерненка у Telegram.

"По ст. 187 виправдали. Це ті самі 300 грн за які давали 7 років з конфіскацією. Слухаємо далі. Ще питання по 146 та 263 статтям", – йдеться у першому його дописі.

Активіст зауважив, що "радіти ще рано".

"187 стаття відпала, це добре. Але чекаємо що скажуть по ст. 146 та ст. 263, по якій загрожує до 7 років позбавлення волі", – уточнив Стерненко.

Крім того, він повідомив, що "суд визнав що "потерпілий" Щербич змінював показання в судах 1 та 2 інстанцій щодо місця, часу та обставин "злочину".

Апеляційний суд Одеси виправдав Сергія Стерненка

Що відомо про справу Стерненка

23 лютого Приморський районний суд міста Одеси визнав Стерненка винним у викраденні людини. Його засудили до 7 років 3 місяців в'язниці з конфіскацією половини майна.

Суд визнав Стерненка винним у скоєнні злочинів за статтею 187 (розбій) та статтею 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу, але з тим звільнив його від кримінальної відповідальності за вчинення злочину за статтею 146 (викрадення людини) у зв'язку із закінченням терміну давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Вирок Стерненку стосується справи про викрадення й катування керівника одеського відділення проросійської партії "Родіна" Сергія Щербича (якого внесли у список сайту "Миротворець") у квітні 2015 року. Він є приближеним до мера Одеси Геннадія Труханова.

Відомо, що за кілька днів до того, як Щербич мав отримати мандат депутата однієї з райрад Одеської області, його викликали на зустріч, а звідти відвезли у невідомому напрямку з мішком на голові. Його побили та вимагали відмовитися від депутатського мандату.

За версією слідства, одним із чоловіків у масках, які напали на Щербича, був саме Стерненко.

Сам активіст причетність до викрадення відкидає, а справу називає сфабрикованою. В суді він повідомив, що підставою для відкриття низки кримінальних справ стала бездоказова заява Щербича про напад на нього і викрадення "заради 300 гривень", а також знайдена слідчим у помешканні підсудного зброя.

На його думку, у цій справі проти нього виступають, зокрема, генеральний прокурор Ірина Венедіктова, заступник голови Офісу президента Олег Татаров і очільник Одеси Геннадій Труханов.

9 квітня суд пом’якшив міру запобіжного заходу Стерненку до цілодобового домашнього арешту. Водночас обвинувачення просило позбавлення волі для Стерненка на вісім років із конфіскацією майна.

Нагадаємо, вирок Стерненку викликав неабиякий резонанс у суспільстві та соціальних мережах.

Після його оголошення під будівлею суду прихильники Стерненка почали скандувати "Свободу Стерненку!" і "Аваков – чорт!", а також кидати димові шашки. Відбулися сутички активістів із поліцією.

Згодом Стерненко анонсував низку мітингів у різних містах України та у Варшаві (Польща).

Після цього хвиля протестів прокотилася практично всіма регіонами України. Масштабні акції неодноразово відбулися й у Києві.

14 травня суд відмовив Стерненку у зміні запобіжного заходу.

20 травня Апеляційний суд Одеської області перейшов до допиту потерпілого у справі активістів Сергія Стерненка й Руслана Демчука – екс-депутата Комінтернівської райради Сергія Щербича.

31 травня у Києві під ОП зібрали нову акцію на підтримку Стерненка.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme