Антиросійські санкції ЄС не залежать від Мінська, - Томбінський

Продовження санкцій ЄС проти Росії не залежить від того, чи буде Росія дотримуватися своїх зобов'язань в рамках Мінських угод
Depo.Влада
25 серпня 2016 10:28
ФОТО: depo.ua

Про це посол ЄС в України Ян Томбінський заявив в інтерв'ю "Радіо ЄС-Європейська станція", передає depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Томбінський, зокрема, прокоментував інформацію про те, що санкції ЄС стосовно Росії продовжили востаннє. При цьому він наголосив, що антиросійські санкції були запровадженні через анексію Криму та агресію проти України, в той час як Мінські угоди були укладені пізніше.

"Санкції (проти РФ) було впроваджено не через невиконання Мінських домовленостей. Санкції було впроваджено проти Росії у зв’язку з незаконною анексією Криму, агресією проти України та підривом українського суверенітету. Тож кожен, хто братиме участь у прийняті цих рішень, буду перевіряти: причини введення санкцій вичерпали себе чи досі є актуальними. У свою чергу. Мінські домовленості було створено пізніше для стабілізації політичного конфлікту", – відзначив Томбінський

У той же час, за його словами, "важко передбачити, що станеться через півроку".
Також Томбінський наголосив на тому, в ЄС є розуміння того, що Росія "не виконує Мінські домовленості".

"Мінські домовленості мають особливу логіку. Перша частина стосується середовища безпеки, гуманітарного доступу до території, після цього – політичні зобов*язання, і потім – відновлення Україною контролю над власною територією і кордоном. Тож з цієї логіки зрозуміло, що в першу чергу враховується безпека, це передумова інших кроків. Так, а наразі ми щодня маємо змогу пересвідчитися, що ця передумова відсутня", – додав Томбінський.

Нагадаємо, 25 серпня Ян Томбінський завершує свою роботу на посаді посла ЄС в Україні.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада