Без нардепів: Топ-5 популістів листопада

"Антипопулісти" склали рейтинг головних популістів листопада

Без нардепів: Топ-5 популістів листопада…

Якби існувала номінація "жест місяця", то у ній стовідсотково б переміг нардеп-"небожитель" Віталій Хомутиннік, який тицяв дулі плебеям-журналістам. А от до топ-5 популістів листопада чи не вперше не увійшов жоден народний депутат.

"Антипопулісти" дискутували, хто ж із достойників вартий чільного місця – Кличко з ініціативою легалізувати біткоін, Зеленський, який воює за "Сватів", чи прокурор Горбатюк, якому постійно щось заважає розслідувати справи Майдану. Але зрештою віддали його духовній особі – митрополиту Київському Онуфрію.

Онуфрій, предстоятель УПЦ МП

На Архієрейському соборі РПЦ він звинуватив "деякі суспільно-політичні сили, які роблять спроби дискредитувати Українську православну церкву в очах українського суспільства, спекулюючи її, як вони стверджують, несамостійним статусом". Після цього РПЦ "узаконила" Київ в якості центру УПЦ МП. Цей крок зараз подаватиметься ледь не як самостійність української філії Російської церкви.

"Антипопулісти" застерігають: пояснення такого рішення варто шукати не у братській любові настоятеля РПЦ Кирила (Гундяєва), а в технічній спробі уникнути суттєвих проблем у випадку прийняття Верховною Радою законопроекту №4511, яким УПЦ МП визнавалася б конфесією, центр якої знаходиться в країні-агресорі. Тому рішення Архієрейського собору щодо "самостійності" УПЦ МП ніяке не досягнення, а хитрість, розрахована на людей, які не надто переймаються юридичними тонкощами.

Віталій Кличко, мер Києва

Цього вівторка Київрада прийняла рішення, грандіозне за своїм значенням для киян - звернулася до Верховної Ради, президента і Нацбанку з проханням створити нормативно-правову базу для розвитку в Україні сучасних форм накопичення і створення криптовалют і запустити національну криптовалюту. Автором проекту рішення був сам мер.

Ще б МММ узаконили, кепкують у соцмережах зі столичних депутатів, які стали жертвами моди на біткоін. А "Антипопулісти" зауважили: Кличко, мабуть, вже вирішив усі проблеми столиці, лишилася дрібничка – узаконити криптовалюту. І за допомогою неї розплачуватися з кредиторам і заманювати інвесторів.

Володимир Зеленський, шоумен

Його номінували за те, що він ніяк не заспокоїться через заборону серіалу "Свати". То на СБУ образився, то на журналістів, то на Держкіно. Зеленський переконує: серіал не пропагандистський, він – про любов. З цього приводу "Антипопулісти" зауважили: тільки грають там російські актори, яким заборонено відвідувати Україну, а їхня ідилія відбувається невідомо де, але там точно ходять російські рублі.

Пропаганда буває прямо в лоб, як про "розіп'ятого хлопчика", а буває, як у подібних серіалах. І на відміну від Зеленського, який робить вигляд, що не розуміє претензій до "Сватів", це відразу зрозуміла Няша Поклонська. Вона стала на захист телемила від тих, хто хоче "знищити непорушний зв'язок між народами Росії й України". От у такій сумнівній компанії опинився відомий український шоумен.

Сергій Горбатюк, начальник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ

За його словами, через відсутність Держбюро розслідувань нині фактично припинилося розслідування проваджень щодо колишніх вищих посадових осіб, і розслідування справ про вбивства на Майдані під час Революції Гідності в 2014 році.

Ця заява не могла залишити "Антипопулістів" байдужими. Вони нагадали, що департамент, який очолює Горбатюк, розслідує "справи Майдану" з літа 2014-го року, його начальником він став у грудні 2014-го. Тобто, часу було вдосталь, проте пан прокурор з тієї категорії, хто жаліється на проблеми, а не рапортує про успіхи. І до того ж, не зовсім зрозуміло, яким чином відсутність ДБР зашкодить слідству, розпочатому його департаментом за подіями більш ніж трирічної давнини.

Андрій Куликов, журналіст, ведучий "Громадського"

Відомий журналіст номінований уперше і відразу ж потрапив до топової п'ятірки. І все через комуніста Петра Симоненка, якого він запросив до себе в ефір, а той намолов сім мішків гречаної вовни. Через це здійснявся скандал, з якого Куликов зробив наступний висновок: суспільство від незнання не виграє.

"Антипопулісти" пояснили, чому це той випадок, коли краще мовчати. Симоненка запросили саме на річницю більшовицького перевороту, аби надати тому медіа-майданчик з теплим душем. Куликов дуже досвідчений медійник, і добре знає, кого запрошує, і про що з ним розмовлятиме. Діяльність Компартії заборонена судом ще два роки тому, і про існування комуністів у нашій країні нагадують лише подібні ефіри.

А ще, поцікавилися "Антипопулісти", якби поява Симоненка не викликала гучного скандалу, то чи чули б від Куликова хоч якісь виправдання?

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme