Антимонопольний комітет за завищення цін на ліки оштрафував 5 компаній

Антимонопольний комітет України оштрафував 5 учасників фармацевтичного ринку на загальну суму 1,65 млн грн за узгоджені дії з метою штучного завищення цін на лікарські засоби виробництва "Алкон"
Depo.Влада
13 вересня 2016 12:18
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба АМКУ, передає depo.ua.

Компанія "Алкон Фармасьютікалз  ЛТД" (м. Фрібург, Швейцарія) та фармацевтичні дистриб’ютори ТОВ "БаДМ", ТОВ "Вента. ЛТД", ТОВ СП "Оптіма-Фарм, Лтд" та ПрАТ "Альба Україна" уклали дистриб’юторські договори, якими встановили непрозорі механізми надання післяпродажних знижок, зазначили в АМКУ.

"Дистриб’ютори здійснювали реалізацію лікарських засобів виробництва групи "Алкон" через процедури державних закупівель за цінами, що були вищими, ніж ціни реалізації в аптечні заклади, застосовуючи різні підходи до ціноутворення", – йдеться у повідомленні.

При цьому АМКУ зазначає, що лікарські засоби виробництва "Алкон" є досить специфічними та унікальними, ці препарати застосовуються для лікування складних офтальмологічних захворювань, зокрема глаукоми, підвищеного внутрішньоочного тиску, катаракти, запалення, бактеріальних інфекцій очей, а також для полегшення симптомів синдрому "сухого ока".

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада