Антимонопольний комітет взявся за облгази Фірташа

Антимонопольний комітет України розглядає порушення закону про економічну конкуренцію в зв'язку з призначенням британця Девіда Ентоні Ховарда Брауна головою наглядової ради одразу у 18 облгазів без отримання дозволу з боку Антимономольного комітету

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу АМКУ.

Йдеться про "Сумигаз", "Запоріжгаз", "Чернігівгаз", "Дніпропетровськгаз", "Львівгаз", "Хмельницькгаз", "Криворіжгаз", "Тисменицягаз", "Миколаївгаз", "Київоблгаз", "Івано-Франківськгаз", "Рівнегаз", "Дніпрогаз", "Закарпатгаз", "Чернівцігаз", "Харківміськгаз", "Житомиргаз", "Харківгаз", що входять до групи Дмитра Фірташа.

"Призначення на посаду голови наглядової ради громадянина Великої Британії Девіда Етоні Ховарда Брауна є порушенням, передбаченим пунктом 12 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", та дає підстави вважати, що зазначені товариства єдиним суб’єктом господарювання, а також зазначені концентрації можуть мати негативні наслідки у вигляді монополізації товарного ринку, зловживання монопольним (домінуючим) становищем, обмеження конкуренції суттєвого обмеження конкуренції на всьому ринку чи в значній його частині", – заявили в АМКУ.

Нагадаємо, у квітні Антимонопольний комітет України (АМКУ) почав розглядати справи за ознаками скоєння 20 облгазами порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Довідка: НКРЕКУ 23 листопада 2018 року винесла низку рішень, якими заборонила операторам (зокрема, облгазам, які входять в групу РГК Дмитра Фірташа) здійснювати донарахування в платіжках за газ, що виникли в результаті приведення його обсягів до стандартних умов. Однак облгази, ігноруючи рішення комісії, продовжували здійснювати відповідні донарахування. На початку січня 2019 року комісія звернулася до Державної регуляторної службі із запитом про дозвіл на проведення позапланової перевірки. Відповідний дозвіл було отримано у другій половині лютого. У березні комісія приступила до перевірки й оштрафувала більше десятка облгазів на 850 тис. грн кожен, зобов'язавши їх провести перерахунки зі споживачами. НКРЕКУ також поскаржилася на облгази в АМКУ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme