ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Голова "Венеціанки" попередив суддів Антикорупційного суду про ризик

Створення Антикорупційного суду - одне з нагальних питань у реформі судової системи України 

Depo.Влада
15 грудня 2017 12:05
ФОТО: depo.ua

Про це заявив голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіона урочистостях з нагоди запуску роботи оновленого Верховного суду в Мистецькому арсеналі, передає Depo.ua.

"Ми переходимо від старої системи до нової. Реформування Верховного суду – це найвищий досвід реформи, але цього не досить. Громадяни будуть контактувати в основному з судами нижчих інстанцій, і ці суди також треба реформувати", - наголосив Букіккіо. При цьому він наголосив, що створення Антикорупційного суду – одна з ключових реформ судової системи в Україні.

"Що стосується антикорупційного органу, який рекомендований Венеціанською комісією, Антикорупційний суд повинен бути інтегрований у вашу судову систему. Я дуже вам раджу створити цей Антикорупційцний суд. Сподіваюся, що Верховна Рада більшістю підтримає створення такого суду", - сказав Букіккіо.

Він також пообіцяв, що, зі свого боку, Венеціанська комісія усіляко сприятиме розвитку нового органу в Україні.

"Судді, які будуть там працювати, будуть мати серйозний тиск. Звичайно, ми будемо збиратися на роль міжнародної спільноти в якості прийняття нового закону про Антикорупційний суд України. Члени Антиконституційного суду повинні бути не лише хорошими юристами, а й бути віданні процесу захисту Конституції України навіть, якщо це не підтримують інші гілки влади", - резюмував Букіккіо.

Нагадаємо, сьогодні президент України Петро Порошенко пообіцяв розблокувати ситуацію з Антикорупційним судом і вже наступного тижня зареєструвати відповідний законопроект у Верховній Раді.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада