АМКУ розслідує зловживання монопольним становищем "ПриватБанку" та "Ощадбанку"

Антимонопольний комітет України (АМКУ) 15 квітня розпочав справи за зловживання монопольним становищем на ринку послуг еквайрингу проти АТ КБ "ПриватБанк" та АТ "Ощадбанк"
 

Журналіст стрічки новин
АМКУ розслідує зловживання монопольним с…
Фото: сайт АМКУ

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт АМКУ.

В АМКУ зазначили, що у 2018-2020 роках послуги еквайрингу надавали близько 30 банків. Проте  саме АТ КБ "ПриватБанк" та АТ "Ощадбанк" мають можливість надавати послуги еквайрингу з територіальним покриттям по Україні у повному обсязі. Відтак, найбільші торговці зазвичай обирають послуги одного чи одразу двох цих банків.

Комітет вважає, що таке становище двох банків має структурні ознаки монопольного на ринку послуг еквайрингу.

Також "Ощадбанк" та "ПриватБанк" встановлювали завищені комісії за операціями, які не несуть витрати на інтерчендж.

"Тобто, за відсутності необхідності сплачувати інтерчендж, банк-еквайр не змінював розмір комісії за еквайринг. Відповідно, торговець сплачував однаковий розмір комісії, незалежно від наповнення послуги. Вказане мало наслідком встановлення завищених тарифів за послуги, які здійснюються в межах однієї банківської установи", – пояснили в АМКУ.

Як зазначила народна депутатка від "Слуги народу" Марія Мезенцева у Telegram, в країнах Євросоюзу зазначений розмір комісії інтерчейндж обмежений на законодавчому рівні і становить не більше ніж 0,3 % від кожної транзакції здійсненої за допомогою платіжної картки. Відповідні обмеження встановлені регламентом 2015/751 Європарламенту та Євроради від 29 квітня 2015 року про міжбанківські комісійні збори за платіжні операції).

"Цьому Регламенту передувало саме антимонопольне розслідування Комісії ЄС проти найбільших двох банківських операторів Visa та MasterCard, яке завершилось мировою угодою щодо прийняття такого Регламенту. В 2008 році після повномасштабного розслідування, яке загрожувало обом найбільшим платіжним системам величезним штрафом, Visa і Mastercard домовилися з ЄК зменшити свою комісію до 0,2%", – зазначила вона.

Нагадаємо, раніше у "ПриватБанку" заявили про можливе відключення Apple Pay та Google Pay в Україні у разі запровадження неринкового механізму регулювання ставок інтерчейндж та еквайрингу.

Довідка: Еквайринг — діяльність фінансової установи, що включає здійснення розрахунків з підприємствами торгівлі (послуг) з використанням платіжних карток через POS-термінали, і здійснення операцій з видачі готівки держателям банківських карток, що не є клієнтами кредитної організації. В Україні еквайринг здійснюється виключно юридичними особами-резидентами, що уклали договір із платіжною організацією.

Також існує інтернет-еквайринг — це можливість приймати оплату банківськими картками (Visa, Mastercard, Prostir) і іншими платіжними засобами на своєму сайті. Завдяки підключеному еквайрингу клієнти можуть здійснювати покупки в онлайн-магазині 24/7 і безготівково їх оплачувати.

Популярним серед продавців стає мобільний еквайринг. Його встановлюють продавці, яким необхідно забезпечити оплату клієнтом товарів або послуг в зоні присутності клієнта. Переносні POS-термінали можуть бути підключені до смартфону або планшету на базі Apple iOS або Android, а також до персонального комп'ютера. За інформацією Prostobiz.ua тарифи на встановлення мобільного POS-терміналу аналогічні тарифам на встановлення класичного терміналу

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme