Навіщо МВФ хоче, щоб українське НАБУ прослуховувало всіх

Схоже на те, що за океаном розраховують використовувати НАБУ для власної діяльності в Україні
Depo.Влада
4 липня 2016 15:00
ФОТО: depo.ua
Навіщо МВФ хоче, щоб українське НАБУ прослуховувало всіх
Навіщо МВФ хоче, щоб українське НАБУ прослуховувало всіх

Не виключено, що вже скоро у Національного антикорупційного бюро з’являться нові засоби ведення боротьби з корупцією. Так, як повідомляв Depo.ua з посиланням на джерела у Адміністрації президента, у Міжнародному валютному фонді під час переговорів щодо надання траншів знову наполягають, щоб НАБУ отримало дозвіл на прослуховування без санкцій суду. Нагадаємо, на початку лютого на нараді з керівним складом і детективами НАБУ президент не підтримав прохання надати їм право прослуховувати корупціонерів по телефону. Президент зауважив, що доступ до цієї інформації – це обмеження прав людини. Втім, проектом нового меморандуму між Україною та МВФ передбачена можливість для НАБУ самостійно знімати інформацію з телекомунікаційних мереж без суда.

Варто зазначити, що наразі в Україні лише СБУ та поліція офіційно мають право на прослуховування. І то лише після відповідного рішення суду. У свою чергу, у НАБУ наразі мають змогу знімати інформацію з каналів зв'язку лише через СБУ.

Вимоги МВФ щодо надання права НАБУ прослуховувати будь-кого без санкції суду – це явний сигнал від Штатів, які з самого початку брали активну участь у створенні бюро. Так, попри те, що голова НАБУ Артем Ситник – постійний гість в стінах Адміністрації президента, а також має давні стосунки з одіозним екс-прокурором Київської області Юрієм Гайсинським,  схоже, що у Вашингтоні впевнені, що мають достатньо важелів впливу на керівника головного антикорупційного органу держави. 

Справа в тому, що США з самого початку були головними лобістами створення НАБУ і там чимало американських радників. Так що за великим рахунком НАБУ знаходиться під дахом "смугастих".

Тому у разі якщо на Банковій все ж таки погодяться на умови МВФ, організації, яка дуже часто представляє американські політичні інтереси закордоном, використовуючи фінансові методи тиску, НАБУ  почне слухати всіх. І якщо буде дуже треба, то і самого президента.

Авжеж, це не сильно порадує Банкову. Втім, розрахунок може бути зроблено на те, що всі прослуховування з боку НАБУ будуть нівельовані завдяки тісним відносинам між керівництвом НАБУ і АП. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада