Американський адвокат, натхненний ідеями Майдану: Хто такий Ендрю Роман Мак, новий радник Зеленського

Президент Зеленський призначив своїм позаштатним радником Ендрю Романа Мака – американського адвоката з 20-річним досвідом, 10 з яких він працює в Україні, є одним з найвпливовіших емігрантів і спеціалізується на супроводі міжнародних угод за участю України, США і країн колишнього СНД

Американський адвокат, натхненний ідеями…
Джерело: asterslaw.com

Depo.ua розповідає, що про нього відомо.

Ендрю Роман Мак народився в Нью-Йорку, а виріс в районі Філадельфії. Освіцу отримав в університеті Vanderbilt (Нешвіл, США, 2000) і в Lehigh University (Пенсильванія, США, 1996). Адвокатом став в 2000 році в Пенсильванії.

Крім англійської, Ендрю Мак вільно володіє російською та українською мовою. Можна було би припустити, що він з родини українських мігрантів, але в статтях про нього ніде про таке не йдеться.

"Якщо ви думаєте, що в Україну можна обійтись лише російською чи українською мовою, то ви помиляєтесь", - наводить його слова Kyiv Post.

В Україні Мак працює з 2002 року, тоді його взяли в PricewaterhouseCoopers на посаду старшого юриста к виївсьеому відділенні компанії. Мак планував працювати в Україні два роки, але в 2004 йому запропонували співробітництво в Magisters Тоді ж в Україні відбулася Помаранчева революція і Мак вирішив залишитися в Києві.

"Мене надихнуло те, що я побачив на Майдані (Незалежності). Це був каталізатор, який змусив мене довше залишитися в Україні", - наводить його слова Kyiv Post.

Маючи ступінь бакалавра з Pennsylvania’s Lehigh University та юридичний ступінь у Vanderbilt, Мак заявив, що він дізнався багато про Україну за межами "версії діаспори", з якою виріс.

З початком військової агресії Росії проти України, Мак на своїй сторінці у Фейсбуці неодноразово засуджував дії росіян, ділився статтями і статусами про порядок денний.

В 2014 він добре відгукувався про президента Порошенка.

Мак є партнером юридичної фірми Asters, як зазначено на сайті фірми, очолює Asters у Вашингтоні, "зосереджує свою діяльність на транскордонному вирішенні спорів та пов'язаних з Україною проектах з господарського та регуляторного права" і "розподіляє свій час між офісами фірми у Вашингтоні і Києві" 

Офіс у Вашингтоні налагодив тісну співпрацю з мережею партнерських юридичних фірм в США і координує зростаючий обсяг проектів міжнародних і українських клієнтів фірми в Північній Америці. Він надає  підтримку американським компаніям щодо всіх аспектів ведення бізнесу в Україні, а також консультує українські компанії, які розширюють свою діяльність на американський ринок.

Ендрю Мак спеціалізується на супроводі міжнародних угод за участю США, України і країн СНД, є експертом в області M & A, корпоративного та антимонопольного права, compliance, законів FCPA і UK Bribery Act, ринків капіталу і державного регулювання. Має досвід координації транскордонного суперечок, а також консультування українських і компаній з країн СНД з питань роботи з партнерами в США.

Andrew Mac/Facebook

Як зазначено на сайті Asters, має досвід:

Міжнародної фармацевтичної компанії щодо дотримання закону США про протидію зарубіжній корупційній практиці (FCPA) в її українському офісі, включаючи проведення внутрішнього розслідування;

Однієї з найбільших в світі атомно-енергетичних компаній у справі про передбачуване шахрайському взаємодії її цедента і українських і європейських чиновників; детальна внутрішня перевірка діяльності компанії в Україні, допомога у впровадженні політик відповідності FCPA відносно співробітників компанії в Україні;

Провідного міжнародного інвестора в Україні в зв'язку з обвинуваченнями в митних махінаціях;

Американського виробника медичних виробів в ході внутрішнього розслідування з метою забезпечити дотримання застосовних юридичних вимог і етичних норм;

Глобального постачальника програмного забезпечення (ПО) в рамках внутрішньої перевірки, пов'язаної організацією тендерів для великих дистриб'юторів ПО;

Представництва американського виробника медичних виробів і виробів медичного призначення в ході внутрішньої перевірки співробітників для забезпечення дотримання правових вимог і етичних норм;

Керівництво командою, яка здійснює перевірку операторів зв'язку на відповідність FCPA в зв'язку планами їх покупки великої телекомунікаційною компанією.

Юридична фірма Asters була заснована в 1995 році під назвою Шевченко, Дідковський і партнери і в результаті ребрендингу в 2008 році була перейменована в Asters.

В Україні Mac тісно співпрацює з Києво-Могилянською академією, фінансує команду, що займається постановочними засіданнями в залі суду (mock courtroom team), щорічний переможець якої представляє Україну на змагання у Вашингтоні, округ Колумбія. Він також бере участь у програмі старшого брата в місцевому дитячому будинку, яка передбачає не лише наставництво, але й фінансову допомогу.

Судячи з його сторінки у Фейсбуці, в 2017 Ендрю Мак, можливо, став батьком.

У 2010 році Kyiv Post назвав його одним з найвпливовіших емірантів в Україні. На той час Мак працював у фірмі з річним прибутком $ 40 млн в якій працювали понад 100 юристів. Особисто Мак забезпечив підтримку транзакцій на суму понад 1 мільярд доларів протягом дворічного періоду. Скоріш за все, йшлося про київський офіс Magisters, який він тоді планував залишити, щоб  приділити більше часу лондонському офісі фірми і сприяти скорішому відкриттю філії в США.

За яких обставин Володимир Зеленський познайомився з Ендрю Маком, хто за цим стоїть і задля яких цілей президент взяв його у позаштатні (тобто безоплатні) радники невідомо.Подейкують, що Зеленський міг взяти Ендрю Мака в радники заради консультаційної допомоги в справі можливого продажу Мотор Січі, якою ніби то зацікавився засновник Blackwater, брат мігістра освіти США.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"