Активісти показали, де силовики порушили закон проти Каська

25 громадських організацій та чотири активістів виступили зі спільною заявою про недопустимість переслідування екс-заступника генпрокурора Віталія Каська
Depo.Влада
12 квітня 2016 17:17
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на сайт "Реанімаційний пакет реформ".

"Очевидно, що це провадження стало інструментом особистого тиску і помсти Каську за неодноразові публічні виступи щодо покривання Шокіним корупції і протидії реформам прокуратури", – заявили активісти.

Вони також навели низку порушень, які були допущені стосовно Каська з боку силовиків, зокрема – блокування дверцят його автомобіля спеціальною рідиною, стеження без дозволу суду, проведення слідчих дій вночі та психологічний тиск, порушення гарантій захисту адвоката, статус якого має Касько.

"Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 481 КПК, повідомляти про підозру адвокату Каську міг лише Генеральний прокурор, його заступник чи прокурор міста Києва. Жодного із зазначених прокурорів на місці нічних подій не було", – йдеться у заяві.

Активісти вважають, що всі ці дії робилися виключно для залякування екс-прокурора.

Під цим зверненням підписалися 25 громадських організацій та чотири активісти.

Нагадаємо, що екс-заступник генпрокурора Віталій Касько відправив у ГПУ повідомлення, в якому зазначено, що він не може прибути на допит у вівторок, 12 квітня. Касько просить перенести допит на іншу дату та повідомити про неї у встановленому законом порядку.

Каську було оголошено підозру у махінаціях із службовим житлом. У ГПУ заявляють, що підозра було зачитано і вручено відповідно до закону. Екс-заступник генпрокурора Віталій Касько заявив, що за ним стежили.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада