Аксьонов вимагає поставити на чолі меджлісу «ручного» татарина

Нинішня влада Криму, в тому числі кримські татари, які в неї входять, проводить безпрецедентну за своєю цинічністю «роботу» з меджлісом
Depo.Влада
18 лютого 2015 17:39
ФОТО: depo.ua
Аксьонов вимагає поставити на чолі меджлісу «ручного» татарина
Аксьонов вимагає поставити на чолі меджлісу «ручного» татарина

Про це на своїй сторінці в Facebook написав член меджлісу Ільмі Умеров, передає depo.ua.

Так, за його інформацією, два дні тому в представництві президента відбулася зустріч повноважного представника президента РФ в Криму Олега Белавенцева і так званого глави Криму Сергія Аксьонова з членами меджлісу Н. Джеляловим, Л. Юнусовим і Ш. Кайбуллаєвим. На зустрічі були присутні Руслан Бальбек (віце-прем'єр кримського уряду), Ремзі Ільясов («віце-спікер Держради» Криму), Заур Смирнов (голова Держкомнацу Криму).

«Суть пропозицій полягала в наступному: терміново (за два дні) зібрати засідання меджлісу, скасувати рішення про призупинення членства в меджлісі Ільясова, Смирнова і Гафарова, і (головне!) обрати (призначити) Р. Ільясова в. о. голови меджлісу кримськотатарського народу. Ось такі пропозиції, я їх вважаю верхом цинізму з боку перших керівників нинішньої влади Криму і їх поплічників з числа кримських татар», - написав він.

Також, за словами Умерова, кримським татарам заборонили проводити мітинг, присвячений пам'яті Номана Челебіджихана.

«Лідерів не пускають до Криму, народ тероризують арештами і обшуками, забороняють звичні й важливі для нас заходи, а тепер ще вирішили очолити меджліс. Сподіваючись на те, що всі члени меджлісу прочитають (в т. ч. членство яких призупинено), звертаюся до вас: не піддавайтеся, не продавайтеся, інакше ми увійдемо в історію, як меджліс, що зрадив свій Народ», - додав він.

Нагадаємо, після анексії Криму меджліс зазнав тиску з боку окупаційної влади і російських спецслужб. Так, главі меджлісу Рефату Чубарову і лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву на п'ять років заборонили в'їзд на півострів.