Ахметов і Льовочкін зібралися на місцеві вибори. Окремо

Лахміття Партії регіонів перебуває у стані пошуку сценарію, за допомогою якого воно змогло б здійснити свою політичну реінкарнацію. Найближча мета - зачепитися на місцевих виборах у низці регіонів на Південному Сході України
Depo.Влада
29 січня 2015 19:54
ФОТО: depo.ua
Ахметов і Льовочкін зібралися на місцеві вибори. Окремо
Ахметов і Льовочкін зібралися на місцеві вибори. Окремо

Про те, що «Опозиційний блок» - чисто технологічна виборча структура для закидання в парламент потрібних осіб з Партії регіонів, під час виборчої кампанії не говорив тільки ледачий. Тому зараз, виконавши свою головну і єдину функцію, «Опо» перебуває в тривалому процесі напіврозпаду. Тектонічний розлом тягнеться по лінії «Льовочкін-Ахметов» - головних спонсорів проекту. Обидві групи, які вважають взаємні зобов'язання виконаними, тепер перебувають в активних роздумах про те, як отримати політичний гешефт від всеукраїнських місцевих виборів, які пройдуть найближчої осені.

Зокрема, як стало відомо depo.ua з джерел в «Опоблоці», днями до Києва повернувся головний політтехнолог Януковича Пол Манафорт, який, нагадаємо, провів успішну для «Опоблоку» парламентську кампанію, після чого залишив Україну. Приїзд Манафорта явно пов'язаний з підготовкою нових політпроектів, які він  розроблятиме «під» Сергія Льовочкіна. Адже саме колишній глава адміністрації колишнього президента минулої осені був головним ініціатором запрошення Манафорта в команду «збитих льотчиків» з ПР. Тепер, схоже, американець буде працювати виключно на екс-главу АП Віктора Януковича.

У той же час у другого «акціонера» «Опоблоку» Ріната Ахметова ситуація набагато гірша: більшість людей, які до недавнього часу входили до його орбіти, або переметнулася, або ж взагалі відсторонилася від свого «старшого товариша». Найяскравішим прикладом того, що у Ріната Леонідовича все не слава богу, стала кулуарна домовленість Євгена Геллера з дніпропетровським олігархо-губернатором Ігорем Коломойським. В результаті цього екс-«регіонал» - хоч і з боями - пройшов до Верховної Ради за мажоритарним округом №50 у Донецькій області, отримавши перемогу ще над одним «регіоналом» Леонідом Байсаровим, підшефним олігарха і відомого дбайливця УПЦ (МП) Віктора Нусенкіса. Навіть ті депутати, яких зараз формально відносять до групи самої (а може, вже й не самої) найбагатшої людини України, активно поглядають по сторонах.

Тому зараз Ахметов посилено розглядає варіанти продовження політичної боротьби. Зокрема, як повідомили джерела з оточення любителя «гудків», Рінату Леонідовичу пропонують активно зайнятися розвитком нового потужного лівого руху - враховуючи складну економічну ситуацію в країні, пенсіонери та інші незахищені верстви населення можуть «клюнути» на політсилу, яка заявляє про соціальну справедливість та інші блага, які з'являться вже тут і зараз. Найбільш ефективно це може спрацювати на Південному Сході, де місцеві жителі дуже ласі на подібні обіцянки.

За інформацією depo.ua, в якості бази для вибудовування подібного проекту розглядається партія «Союз Лівих Сил» Василя Волги - екс-голови Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, що попався на хабарі та засуджений ще в 2012 році.

Якось непомітно 3 грудня 2014 року він вийшов на волю і повернувся до Києва. Щоправда, одна біда - судимість у Волги не була погашена, просто покарання у Полтавській виправній колонії № 64, де він працював бібліотекарем, було в судовому порядку замінене на виправні роботи з відрахуванням 20% заробітної плати в дохід держави. На даний момент екс-ув'язнений нібито отримав роботу аналітика консолідованої інформації відділу фінансів ТОВ «Фінансова компанія №1». Тим не менш, у разі затвердження Волги у Ахметова, питання з судимістю, очевидно, якось буде вирішене. А головним завданням політтехнологів стане переконання всіх і вся в тому, що Волга нарівні з Тимошенко - головний страждалець режиму Януковича. Плюс до цього - ліво-радикальна позиція партії: вже зараз на сайті «СЛС» у виконанні Волги звучать заклики до влади націоналізувати всі підприємства. Але це - тільки початок ...