Столична агломерація: Коли Кличко віддасть забудовникам ліси

Рішення про приєднання Коцюбинського до Києва – перша ластівка з укрупнення столиці

Столична агломерація: Коли Кличко віддас…

Сьогодні голова одного з пристоличних селищ – Коцюбинського – Ольга Матюшина повідомила про результати громадських слухань: більшість селян виступили за входження їхнього населеного пункту до складу столиці. "Результати будуть мною направлені до Київради та до парламенту", - заявила селищна голова. Однак у тому, що Коцюбинське швидко і без проблем опиниться у складі столиці, виникають серйозні сумніви.

Справа в тому, що позиції опонентів, які хочуть завести селище до складу Ірпеня, теж досить сильні. Йдеться про представників партії мера Ірпеня Володимира Карплюка "Нові обличчя", які у травні 2015 року утворили більшість в Коцюбинській селищній раді (не обійшлося без "тушок"), і ухвалили рішення про приєднання до Ірпеня. Рішення так і не було імплеметноване. Водночас нинішні слухання, можна не сумніватися, виллються у чергову хвилю протистояння між ірпінським Карплюком і лобістами з Києва в особі нардепа від БПП Ольги Червакової та деяких інших місцевих активістів.

Утім, гіпотетичне приєднання Коцюбинського – це лише перша ластівка в процесах укрупнення столиці. Справа в тому, що вже найближчим часом в Україні може стартувати створення агломерацій. І Київ гарантовано опиниться в центрі цього процесу. Про ймовірність створення Київської агломерації у столичній мерії говорять ще з минулого року. Останнім часом розмови активізувалися. Так, на початку лютого під час засідання Київської міськради Кличко запропонував створити Асоціацію міст, селищ, сіл та населених пунктів, що розташовані навколо Києва. Мер окреслив свої апетити: в організацію мають ввійти понад 20 населених пунктів, серед яких Бориспіль, Боярка, Бровари, Буча, Васильків, Вишгород, Вишневе, Ірпінь, Обухів, Українка, селища Ворзель, Глеваха, Гостомель, Калинівка (Броварський район), Калинівка (Васильківський район), Коцюбинське, Козин, Чабани, а також прилеглі до міста Києва села. По суті, Асоціація – предтеча майбутньої агломерації, яку мають почати створювати після ухвалення Верховною Радою відповідного закону. Варто зазначити, що ще у липні минулого року групою депутатів було зареєстровано проект закону "Про міські агломерації", але до нього руки нардепів не дійшли.

Водночас, як розповіли Depo.ua джерела у КМДА, там сподіваються на швидке ухвалення відповідного закону, який дасть змогу без проведення додаткових виборів здійснити об'єднання. В результаті, представники міст, які входять до агломерації, увійдуть до виконкому Києва, а керувати одноосібно всім господарством буде мер столиці.

За даними джерел Depo.ua, у столичній мерії відбуваються кількагодинні зустрічі з мерами міст-супутників з метою переконати їх у тому, щоб вони "злилися" під Київ. Аргументація – проста: шляхом створення агломерацій йшли всі мегаполіси. Як правило, в основі міської агломерації є велике домінуюче місто – ядро агломерації. Такі агломерації називаються моноцентричними. Найбільші агломерації світу – токійська та нью-йоркська – моноцентричні. Поліцентричні агломерації є скоріше винятком. Наприклад, це Рурський басейн у Німеччині. У випадку з Києвом зрозуміло, що йдеться про моноцентричну модель агломерації.

Зрозуміло і те, що жоден з мерів та голів селищних рад не хоче просто так поступатися своєю владою через забаганки Кличка. Протягом багатьох років вони монопольно "пиляли" землю та "кришували" будівництво. Тому торги триватимуть.

Але варто говорити відверто: у наших умовах створення агломерації не означає, що це призведе до стрімкого покращення життя і зупинки скандальних забудов. Радше навпаки: головним вигодонабувачем стануть столичні забудовники, яким все складніше розвернутися в Києві. Водночас ліси навколо столиці – ідеальне місце для будівництва. З огляду на це, ставлення до перспектив створення столичної агломерації викликає серйозні занепокоєння. Власне, приклад Коцюбинського, який тягнуть в різні сторони політики, яскраво засвідчує: боротьба за майбутнє селища ведеться явно не з альтруїстичних міркувань.

Зрозуміло, що бої за Біличанський ліс, які тривають роками, явно не будуть вирішені входом Коцюбинського до столичної агломерації. Просто окрім Карплюка, який весь цей час намагався отримати цей ліс під власний контроль заради забудови, туди зайдуть інші гравці. Аналогічні перспективи очікують і на інші лісові масиви, які розташовані навколо столиці. Зокрема, можна згадати про тривалі конфлікти навколо створення Боярської ОТГ, де, за розповідями місцевих жителів, свої інтереси теж має мер Ірпеня та його політсила. Зрозуміло, що у разі входження Боярки до столичної агломерації Карплюку та його забудовникам доведеться посунутися. На користь інших...

Загалом, боротьба між Києвом і місцевими "феодалами" розгортатиметься за кожне село чи селище, ліс чи озеро в пристоличних районах. Адже це - перспективний будівельний майданчик в очах забудовників. І не важливо - київських чи місцевих...

Фото: УНІАН

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme