"Наши" по-путінськи: Чому Мураєв втік від Рабіновича

Євген Мураєв оголосив про припинення спільного проекту з Вадимом Рабіновичем і створення власного. І назвав його "Наши"

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
"Наши" по-путінськи: Чому Мураєв втік ві…

"Я готовий стати попереду і запропонувати Україні проект країни, якого в неї ніколи не було", - заявив Мураєв. У відповідь Рабінович на диво коректно заявив: "Якщо відкрити сторінку "Фейсбук" Жені, то згадок про партію ви не знайдете за останні пару років ... Ми давно не разом, і це нормально - кожен вибирає свою дорогу. Бізнес - теж шанована професія". Тобто, Вадим Зіновійович вважає крок свого колишнього соратника бізнесом? Коли так, то хто бізнес-партнери Мураєва, і яким буде їхній ґешефт?

Як стало відомо у ЗМІ, свою нову партію Мураєв назве "Наши", українською - "Наші". Цікаво, що президент Росії Володимир Путін також свого часу створив громадський молодіжний рух з такою ж назвою. Суспільство "Наши" було створено адміністрацією президента Росії і існувало в 2005-2013 роках. В період своєї діяльності рух позиціонувало себе як "антифашистський".

Та повернемося до справ у "За Життя". Непублічний конфлікт між Мураєвим і Рабіновичем триває досить давно. Спочатку Рабінович відійшов від каналу NewsOne, котрий, як всі знають, перейшов в управління Андрія Портнова, колишнього заступника Сергія Льовочкіна в Адміністрації Віктора Януковича, а ще раніше – соратника Юлії Тимошенко. У липні відбувся союз Рабіновича з Віктором Медведчуком, про якого Мураєв відгукувався досить схвально. Проте саме це, схоже, і стало однією з причин охолодження стосунків між двома ключовими фігурами партії "За життя!". Простіше кажучи, Мураєва почали відсувати у тінь, що не входило в плани цього амбітного політика. Все, як у прислів'ї: третій – зайвий.

Але цікаво, чому він не грюкнув дверима до того, як Рабінович запропонував "Опозиційному блоку" почати перемовини про об'єднання задля висунення єдиного кандидата у президенти.

Тут версій може бути кілька. Перша – наскільки відомо, на старті переговорів з "Опоблоком" тому запропонували підтримати кандидатуру Рабіновича. Начебто в цьому зацікавлені в Москві. Льовочкін і компанія від цієї ідеї не у захваті, тому після перших реверансів у бік найбалакучішого представника "За життя!" розмови про об'єднання помітно стишилися. Не виключено, що вихід Мураєва негласно підтримується "опоблоківцями", які, таким чином, понижують стартові ставки Рабіновича. Той, мовляв, не може зберегти єдність навіть у своїй партії.

Версія друга – Мураєв отримав відмашку в Росії. В ЗМІ та у соцмережах досить багато писали, що "За життя!" контактує з Банковою, реалізуючи проект "Симоненко-2". Тільки у другий тур виходить не комуніст, а фігура на кшталт Рабіновича чи Юрія Бойка, яку діючий президент неодмінно перемагає. Не виключено, що у Кремлі допускають такий сценарій, і він їх не влаштовує, адже це не омріяний реванш проросійських сил. Тому має з'явитися фігура, яка відбиратиме у "За життя!" й "Опоблоку" одну з їхніх технологій – соціальний популізм. І партія Мураєва виглядатиме такою собі Компартією на новий лад з радикальною лівою риторикою. Що це дасть? По-перше, відтік від проектів, котрі заявили про переговори, певної частини людей. По-друге, Рабіновичу і Льовочкіну доведеться брати Мураєва в долю, інакше він із ними воюватиме.

Версія третя – вона має побіжний стосунок до політики – розрив із "За життя!" пояснюється особистими обставинами. ЗМІ повідомляли, що Мураєв начебто пішов від родини і зустрічається з актрисою і моделлю Катериною Гордієнко, яка знімається в російських серіалах. Але фокус у тому, що дружина Мураєва Валерія, як повідомляли мережі, – начебто племінниця Рабіновича. І чорна кішка між двома політиками пробігла після того, коли стало відомо про гламурні історії молодшого з партнерів по "За життя!".

Наскільки ця версія відповідає дійсності, сказати важко. Але якщо це правда, тоді анонсований Мураєвим політичний проект буде лише черговим із тих, які борються на спільному електоральному полі із "За життя!" й "Опоблоком". А, враховуючи, що для розкрутки справді конкурентоздатного проекту потрібні значні ресурси, навіть цікаво подивитися за процесом, адже влетить це у копієчку. У Мураєва стільки грошей, мабуть, немає, а в Україні навряд чи знайдуться охочі серйозно вкладатися в політсилу, успішність якої поки виглядає доволі сумнівною. До того ж, потрібно буде добре зважити, чи варті капіталовкладення сварки з Рабіновичем. А той може добре припечатати слівцем...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme