Адвокат прогнозує, що Януковича допитуватимуть уже у вересні

Екс-президент України Віктор Янукович восени повинен дати свідчення на процесі над "Беркутом", який проходить в Святошинському суді столиці
Depo.Влада
19 серпня 2016 09:28
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" повідомив адвокат Януковича Віталій Сердюк, передає depo.ua.

"Звичайно. Він не тільки готовий – він вимагав, щоб він був заслуханий у цій справі (справі "Беркута", – ред.), оскільки це справа стосується його особисто. Відповідно до матеріалів справи, які надала Генпрокуратура в суд, він де-факто виступає в ролі особи, яка є співучасником злочинів, скоєних "Беркутом". Тому, виходячи з абсолютного права людини на захист, він повинен був би бути допитаним. Але це питання піднімала не Генеральна прокуратура, а сам Віктор Янукович", – сказав адвокат.

Сердюк додав: "Ми вважаємо, що у вересні-жовтні місяці у нас такий допит відбудеться".

"Тому після того, як до суду надійшло клопотання захисту "Беркута", то суд це клопотання задовольнив і направив відповідний запит через Міністерство юстиції України Міністерство юстиції Росії. Мін'юст Росії цей запит виконує, і тому ми вважаємо, що у вересні-жовтні місяці у нас такий допит відбудеться", – повідомив адвокат.

Нагадаємо, 12 травня Святошинський районний суд Києва ухвалив допитати Януковича у режимі відеоконференції у справі п'яти колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут", обвинувачених у розстрілі 48 активістів Євромайдану. Адвокат екс-президента заявив, що "Віктор Федорович особисто виступив ініціатором цього допиту в суді".

17 серпня Міністерство юстиції України направило повторний запит до міністерства юстиції Російської Федерації на проведення допиту Януковича. В українському відомстві заявили, що їм надійшов лист від російських колег, в якому йдеться про відсутність чотирьох сторінок від початкового тексту запиту.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада