Адвокат Чауса вважає, що відеозвернення судді записали під тиском, і він уже в Україні

Адвокат Миколи Чауса Ростислав Кравець вважає, що відеозвернення скандального судді було записане під тиском

Журналіст відділу новин

Про це він заявив у коментарі "Политика Страны", передає Depo.ua.

На думку адвоката, поява такого відеозвернення свідчить нібито про те, що Чаус перебуває не на волі.

"Його контролюють якісь особи, і найімовірніше, історія з причетністю до його викрадення з Молдови українських спецслужб підтверджується. По-перше, видно, що Чаус читає своє звернення з папірця. Якщо людина говорить від себе, вона буде заїкатися, проявляти якусь міміку. А тут Чаус сидить рівно і просто зачитує текст", – пояснив Кравець.

За його словами, спроба Чауса довести, що з Молдови його ніхто не викрадав, виглядає непереконливо.

"В очі кидається його заява про те, що його ніхто не викрадав. Вірніше, що його не викрадали з Молдови, а викрадали тільки в 2016 році, коли вивезли з України. Тобто він робить вигляд, що добровільно десь сам ховається. А ті десятеро людей, проти яких порушено кримінальну справу в Молдові, нібито до цього не причетні. Виглядає це вкрай непереконливо", – зауважив Кравець.

Крім того, юрист проаналізував і сам Telegram-канал "ChausUA Николай Чаус", в якому було оприлюднене відеозвернення Чауса.

"Відеозвернення – це перше публічне сповіщення в цьому Telegram-каналі, але за рахунком воно є шостим. Мабуть, до цього намагалися в ньому теж щось розміщувати. Сама адреса електронної пошти, на яку зареєстровано Telegram-канал анонімна – вона не вимагає реєстрації номера мобільного телефону. Це зроблено навмисне, щоб не можна було відстежити його місцезнаходження. Але у зв'язку з тим, що людина була викрадена, Telegram може надати правоохоронним органам за запитом інформацію, з яких IP-адрес реєстрували цей обліковий запис у Telegram і розміщували саме відео і пости. Те ж саме СБУ може дізнатися і за електронною поштою, оскільки порушено кримінальну справу за важкою статтею – викрадення людини", – вважає Кравець.

Він також припустив, що Чаус перебуває в Україні.

"Слова Чауса "я скоро з'явлюся в Україні" виглядають досить абсурдно. Він не сказав прямо про те, що він зараз не в Україні – якби обійшов це питання стороною. На мою думку, Чаус в Україні, і під контролем спецслужб. Про що говорить сам факт появи цього відеозвернення", – підсумував Кравець.

Адвокат Чауса вважає, що відеозвернення судді записали під тиском

Адвокат Чауса коментує відеозвернення судді

Нагадаємо, 3 квітня стало відомо, що у Молдові скандального українського суддю Чауса викрали невідомі.

Згодом президент країни Мая Санду закликала силовиків до негайних дій у справі викрадення Чауса та наголосила, що такі випадки є неприпустимими в Молдові.

Після цього міністр внутрішніх справ Молдови Павел Войку повідомив, що у справі щодо викрадення Чауса вже є перший затриманий.

Також у мережі з'явилося відео нібито викрадення скандального судді Чауса в Кишиневі.

5 травня голова спеціальної парламентської комісії в Молдові Василе Настасе повідомив, що справу викраденого в Кишиневі (Молдова) скандального судді Миколи Чауса вже частково розкрито, але не закрито.

17 травня у мережі з'явилося відеозвернення викраденого судді Чауса, в якому він розповів про ситуацію, що склалася навколо нього.

Довідка: 9 серпня 2016 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП викрили суддю Миколу Чауса в отриманні хабаря у розмірі 150 тис. доларів. За повідомленням, ці кошти виявили у двох скляних банках, одну з яких суддя особисто закопував у дворі власного приватного домоволодіння.

У вересні того ж року Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури про надання згоди на затримання та арешт судді. Однак Чаус втік з України. З 11 листопада 2016 року суддя перебував у міжнародному розшуку по лінії Інтерполу.

1 березня 2017 року Чауса затримали в Молдові. Одразу після цього Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявила про наміри вимагати видачі його Україні для проведення досудового розслідування відповідно до законодавства.

Водночас у Молдові затягування екстрадиції судді Чауса пояснили тим, що в країні триває реформа судової системи.

У жовтні 2017 року Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила Чауса з посади, а 28 листопада 2017 року вирішила звільнити його з посади судді.

У серпні 2019 року Чауса помітили на прогулянці Кишиневом.

У березні 2021 року стало відомо, що САП вимагатиме екстрадиції судді Чауса.

Повідомлялося також, що Чаусу остаточно відмовили у політичному притулку в Молдові.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme